To pierwsze takie pociągi w Polsce! Pachnące nowością HYBRYDY już w Szczecinie [ZDJĘCIA]

2021-01-21 13:04

Pierwszy z dwóch hybrydowych pociągów, zamówionych przez urząd marszałkowskich, wyruszył w swoją pierwszą trasę ze Szczecina do Kołobrzegu. Takich dwunapędowych składów nie posiada jeszcze żaden region w Polsce. Pomorze Zachodnie ma je jako pierwsze.

W czwartek przed południem, pierwszy z dwóch pociągów hybrydowych zakupionych w połowie ubiegłego roku, wyjechał w swoją pierwszą trasę. Po godz. 11:00 bursztynowa hybryda odjechała ze Szczecina Głównego do Kołobrzegu.

Zobacz też: Pijany ksiądz siał ZGORSZENIE w centrum Gryfic? Miał SIKAĆ na ulicy, potem UDERZYĆ policjanta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Są to najnowocześniejsze takie pojazdy w Polsce. Pociągi dwunapędowe mogą poruszać się zarówno po liniach zelektryfikowanych, jak i takich, które są dostosowane wyłącznie do pojazdów spalinowych. Są również bardzo ekologiczne. W każdym z nich jest 150 miejsc.

Na początku w regionie będą jeździć dwa takie składy - bursztynowy i zielony, jednak nie jest wykluczone, że będzie ich więcej. Województwo Zachodniopomorskie planuje zakup jeszcze nawet dziesięciu pociągów hybrydowych, jednak wszystko będzie zależeć od możliwości finansowych.

Pociągi wyprodukował NEWAG S.A. Koszt zakupu dwóch składów to ponad 49 mln zł.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Czy dobrze znasz slang kolejowy?

Pytanie 1 z 10
"Badyle" to określenie:
Nielegalny salon gier w centrum Szczecina. Spektakularna akcja celników