Spektakularna akcja celników w centrum Szczecina. Zlikwidowali jaskinię hazardu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-21 10:19

Pomimo zakazów i surowych kar, "branża" hazardowa wciąż funkcjonuje. Jednak dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy KAS, coraz więcej nielegalnych punktów zostaje skutecznie wyeliminowanych. W miniony piątek doszło do kolejnej interwencji, tym razem w centrum Szczecina, gdzie zlikwidowano salon gier.

Nielegalny salon gier w centrum Szczecina. Spektakularna akcja celników

W przeszukanym lokalu w centrum miasta zatrzymano 8 automatów do gier hazardowych, 2 komputery, 2 modemy, wideo rejestrator, 3 telefony komórkowe. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie 1980 zł.

- Na miejscu zastano trzech graczy i jedną osobę z obsługi - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Wszystkie osoby przewieziono do siedziby Zachodniopomorkiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostały przesłuchane.

Zobacz też: Pijany bezdomny potraktował karetkę jak taksówkę! Niecodzienna interwencja w centrum Świnoujścia [ZDJĘCIA]

W spektakularnej akcji uczestniczyło łącznie 23 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

- Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej - dodaje Małgorzata Brzoza.

Zobacz też: Pijany ksiądz siał ZGORSZENIE w centrum Gryfic? SIKAŁ na ulicy, potem UDERZYŁ policjanta! [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne. Jest to 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?