Ks Dymer. Afera

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe/twitter Nekrolog ks Dymera. Ksiądz-pedofil okreslony "wybitnym". Afera!

Awantura o NEKROLOG ks. Dymera! "PiS nekrologami za pieniądze podatników żegna PEDOFILA"

2021-02-21 13:29

Sprawa ks Dymera jest fenomenem na skalę światową. 25 lat procesów, skazanie przez sąd kościelny i żadnych konsekwencji. Przeżył trzech papieży i trzech biskupów w swojej diecezji. Oskarżony o pedofilię nigdy nie poniósł kary. Urzędnik państwowej agencji zamieścił w "Kurierze Szczecińskim" nekrolog. Ks Dymer został w nim ogłoszony "wybitnym". Poseł PO Michał Szczerba nie przebiera w słowach krytyki: "to plucie w twarz ofiarom".

Ksiądz-pedofil miał wykorzystywać dzieci, a biskupi - wiedzieć o tym już do 1995 r. Sprawę Dymera nagłośniła Gazeta Wyborcza, a później skazał go sąd kościelny. Dymer odwołał się od wyroku, składając apelację i w tym miejscu sprawa się urywa. Wyrok nigdy nie zapadł, bo Dymer umarł.

Czytaj więcej: Ksiądz Andrzej Dymer nie żyje

Chwilę przed śmiercią pedofil został odwołany ze stanowiska dyrektora Instytutu Medycznego w Szczecinie.

Szczegóły jego nieludzkiego zachowania szokują. O drastycznych relacjach ofiar przeczytasz TUTAJ: Ksiądz Andrzej Dymer wciąż bezkarny. WSTRZĄSAJĄCE relacje pokrzywdzonych: "Chwytał za genitalia", "Był podniecony"

Express Biedrzyckiej - Małgorzata Kidawa-Blońska: Boję się, że PiS każe rodzić zgwałconym kobietom

Nekrolog pedofila. "Wybitny"

W "Kurierze Szczecińskim" pojawił się nekrolog poświęcony oskarżonemu Dymerowi. Autorem tekstu jest Stanisław Zimnicki, dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy (rządowej agencji utworzonej w 2017 roku).

Duchowny został obwołany "wybitnym twórcą i organizatorem wielu dzieł edukacyjnych i społecznych". Pochlebna publikacja nie przeszła bez echa. Poseł PO Michał Szczerba skomentował dzieło na Twitterze.

- Rząd PiS nekrologami za pieniądze podatników żegna Pedofila. Bezczelne plucie ofiarom w twarz - czytamy.

Poseł nie jest jedynym, który zwraca uwagę na niestosowność takiej formy pożegnania oskarżonego klechy.

- Ten nekrolog to absolutny policzek w twarz dla ofiar ks. Dymera. Pedofil został wychwalony przez bydgoski oddział KOWR. Oczekujemy stanowczej reakcji szefowej KOWR - radnej PiS - komentuje Iwona Hartwich, posłanka KO.

Zobacz też: Spiskowe teorie na temat tajemniczej śmierci ks. Andrzeja Dymera. "Albo samobójstwo". Co tam się stało?!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany