Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach

i

Autor: Domin

Gryfice: Ksiądz niespodziewanie PRZEPADŁ bez wieści. Zostawił LIST POŻEGNALNY

2021-02-10 14:58

Co się stało z wikariuszem z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach? Duchowny pozostawił na plebanii list pożegnalny i zniknął. Z księdzem Tomaszem nie ma kontaktu od kilku dni. Nikt nie wie również, gdzie przebywa duchowny i co było przyczyną jego dramatycznej decyzji.

Ksiądz Tomasz był duchownym od 16 lat. Od 7 lat pełnił posługę w Gryficach. Tam również uczył religii. Był dyrektorem Radia Plus Radia Plus Gryfice. Niespodziewanie przepadł bez śladu. Nawet najbliżsi nie wiedzą, co się z nim dzieje.

Kilka dni temu wikariusz spakował swoje rzeczy i wyjechał. Pozostawił na plebanii list pożegnalny, w którym poinformował, że rezygnuje z dalszej posługi kapłańskiej, a także instrukcje dotyczące funkcjonowania radia, którym kierował od lat.

Zobacz też: Pijany ksiądz siał ZGORSZENIE w centrum Gryfic? Miał SIKAĆ na ulicy, potem UDERZYĆ policjanta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nagłe zniknięcie spotkało się ze sporym zaskoczeniem, ale również zrozumieniem ze strony mieszkańców Gryfic.

  • "Szkoda ze odszedł taki fajny i dobry ksiądz. To był ksiądz z powołania."
  • "Byliśmy pewien czas temu w jakiejś sprawie z mężem u księdza i przyjął nas super."
  • "Każdy ma prawo do decydowania o sobie, jeżeli uznał,że to nie jest miejsce dla niego, a myślę, że to nie był łatwy krok w jego życiu, to należy to przyjąć bez analizowania. Mam nadzieję, że wszystko z tym mężczyzną jest w porządku i życzę mu powodzenia."
  • "Wszystkiego dobrego! Uszanujmy ten wybór. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. To na pewno była bardzo trudna decyzja."
  • "Uszanujmy wybór młodego człowieka."

- czytamy w komentarzach publikowanych w sieci.

Zaskoczenia nie kryje również dyrektor szkoły, w której ksiądz Tomasz uczył religii.

- Ksiądz Tomasz zakończył pracę w naszej szkole z dniem 2 lutego - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Stanisław Stolz, dyrektor Zespołu Szkół w Gryficach. - Umowa o pracę została rozwiązana za porozumieniem stron na prośbę księdza Tomasza, co było dla nas dużym zaskoczeniem, gdyż wcześniej nie było żadnych sygnałów, które by na taką decyzję wskazywały.

Zasięgnęliśmy również informacji dotyczących zaistniałej sytuacji u źródła, czyli w Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

- Kuria Metropolitalna w Szczecinie potwierdza fakt opuszczenia przez Księdza Tomasza placówki duszpasterskiej - mówi ks. Robert Kaszak, wicekanclerz kurii. Zadania kapłańskie przejęli inni kapłani. Natomiast obowiązki Dyrektora Radia Plus Gryfice pełni inna osoba.

Co było przyczyną tak dramatycznej decyzji księdza, który część życia spędził pełniąc posługę kapłańską? Tego nie wiadomo. Według nieoficjalnych informacji, duchownego mógł dotknąć kryzys posługi kapłańskiej.

Zobacz też: Poświęcenie nowej hali sportowej było NIEWAŻNE? Tak twierdzi ksiądz z Gryfic [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy masz zaufanie do księży w swojej parafii?
Nieważne poświęcenie hali sportowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany