Skarbonka z datkami dla Ingi

i

Autor: mat. policji

Police: Okradli CHORĄ dziewczynkę! Złodzieje ukradli pieniądze na leczenie małej Ingi!

2021-01-13 8:41

Na leczenie małej Ingi składali się mieszkańcy Polic, którzy wrzucali pieniądze do skarbonki ustawionej w Galerii Hosso. W piątek skarbonka została skradziona. Na szczęście szybko udało się ustalić i zatrzymać sprawców.

- 8 stycznia, w godzinach porannych policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży skarbonki z pieniędzmi przeznaczonymi na cel charytatywny z jednego z punktów handlowych w Policach - mówi mł.asp.Katarzyna Leśnicka z komendy w Policach. - Na miejsce natychmiast pojechali policcy funkcjonariusze oraz przewodnik z psem służbowym.

Zobacz też: Zima ATAKUJE na Wybrzeżu! Czy nad Bałtykiem wystąpią BURZE ŚNIEŻNE?

Jak się okazało, złodzieje opróżnili skarbonkę i porzucili ją na klatce schodowej niedaleko miejsca zdarzenia. Na szczęście węch czworonożnego funkcjonariusza okazał się niezawodny. Pies szybko podjął trop i doprowadził swoich kolegów do mieszkania, w którym przebywał jeden ze sprawców. Okazał się nim 38 letni mężczyzna, mieszkaniec Polic, wcześniej notowany za kradzieże.

- 38 latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie - dodaje mł.asp.Katarzyna Leśnicka. - Następnego dnia przed godziną 8:00 policjanci zatrzymali drugiego sprawcę – 24 latka, który również znany był policjantom.

Zobacz też: ASF w Zachodniopomorskiem. W obawie przed ZARAZĄ stawiają KILOMETRY płotu

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznali się do zarzucanych czynów. Wkrótce odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Pięciomiesięczna Inga, dla której zbierane są pieniądze, choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka potrzebuje najdroższego leku świata, który kosztuje prawie 10 milionów złotych.

Dziewczynce można pomóc, nie tylko wrzucając drobne do skarbonki. Datki można również wpłacać w ramach internetowej zbiórki na portalu siepomaga.pl.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy wspierasz akcje charytatywne?
Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat
Nasi Partnerzy polecają