Osadzeni ze Stargardu nagrali płytę

i

Autor: por. Michał Kucyrka / Zakład Karny w Stargardzie

Wspierają WOŚP zza więziennych krat. Osadzeni ze Stargardu zrobili coś WYJĄTKOWEGO!

2021-01-12 9:32

Deiv, czyli Dawid T. i Eko eS, czyli Seweryn S. to dwójka pensjonariuszy stargardzkiego zakładu karnego, którzy pomimo "skomplikowanej" przeszłości, postanowili nie marnować czasu spędzanego za kratkami i zrobić coś dobrego. Za więziennymi murami nagrali płytę, której 5 egzemplarzy trafi na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W połowie 2020 roku dwóch osadzonych Dawid T. (Deiv) wraz z Sewerynem S. (Eko eS), w ramach programu resocjalizacyjnego "Dźwięki Wolności", którego autorem jest wychowawca por. Michał Kucyrka, stworzyli muzyczny projekt pod nazwą "ProjectLunatica". Jest to odważne połączenie dwóch styli muzycznych rapu i metalu.

Zobacz też: Kiedyś na bakier z prawem, dziś... pieką BABECZKI! Więźniowie ze Stargardu w niecodziennej roli [ZDJĘCIA]

- Osadzony Deiv, który jest gitarzystą i zarazem twórcą całej muzyki, w taki sposób zaaranżował wszystkie utwory, aby znalazło się na nich miejsce dla rapera Eko eS i jego życiowych tekstów będących m.in. przestrogą dla pogubionych ludzi - mówi por. Michał Kucyrka. - Efektem tej współpracy jest wydana pod koniec 2020 roku płyta "W Cieniu Mitologii...", na której znalazło się 9 utworów.

Pod koniec października 2020 został rozstrzygnięty Konkurs Muzyki Więziennej "Dźwięki Wolności", w którym projekt "ProjectLunatica" został wyróżniony przez jury. Docenieni artyści nie zamierzają na tym poprzestać. Obecnie pracują nad nowym materiałem na kolejną płytę, która ma się ukazać w drugiej połowie 2021 roku.

Osadzeni wysłali pięć egzemplarzy albumu "W Cieniu Mitologii..." do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Płyty CD zostaną wystawione na licytację podczas tegorocznego, 29. finału WOŚP.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Osadzeni ze Stargardu nagrali płytę

i

Autor: por. Michał Kucyrka / Zakład Karny w Stargardzie
Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany