Zima ATAKUJE na Wybrzeżu! Czy nad Bałtykiem wystąpią BURZE ŚNIEŻNE?

2021-01-13 8:33 gk
Zima
Autor: JerzyGorecki / CC0 / pixabay.com

Burze są zjawiskiem atmosferycznym, charakterystycznym przede wszystkim dla cieplejszych pór roku. Zimą występują niezwykle rzadko. W ostatnim czasie warunki pogodowe w Polsce znacznie się pogorszyły. Jak ostrzegają synoptycy, w najbliższym czasie mogą wystąpić dość nietypowe jak na tę porę roku zjawiska w postaci burz śnieżnych.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obecne warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi silnie rozbudowanych chmur Cumulonimbus. Zimne i niestabilne powietrze z północy nad stosunkowo ciepłym zbiornikiem wodnym, jakim jest Morze Bałtyckie, a także obecność ośrodka niżowego i porywisty wiatr mogą spowodować nie tylko zawieje i zamiecie, ale także dość rzadkie zjawisko, jakim są burze śnieżne.

Zobacz też: ŻÓŁTY ALERT dla Zachodniopomorskiego. Będzie ŚLISKO, ale to nie koniec ostrzeżeń

W środę i najbliższych dniach, na Pomorzu Zachodnim mogą wystąpić obwite opady śniegu i śniegu z deszczem. Mogą towarzyszyć im wyładowania atmosferyczne, co o tej porze roku jest zjawiskiem niezwykle rzadko spotykanym.

Warunki pogodowe w Zachodniopomorskiem są w ostatnim czasie dość trudne. Przypomnijmy, od wtorku w całym regionie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wiśnia japońska na Jasnych Błoniach zakwitła na same święta!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE