Zima

i

Autor: JerzyGorecki / CC0 / pixabay.com

Zima ATAKUJE na Wybrzeżu! Czy nad Bałtykiem wystąpią BURZE ŚNIEŻNE?

2021-01-13 8:33

Burze są zjawiskiem atmosferycznym, charakterystycznym przede wszystkim dla cieplejszych pór roku. Zimą występują niezwykle rzadko. W ostatnim czasie warunki pogodowe w Polsce znacznie się pogorszyły. Jak ostrzegają synoptycy, w najbliższym czasie mogą wystąpić dość nietypowe jak na tę porę roku zjawiska w postaci burz śnieżnych.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, obecne warunki pogodowe sprzyjają rozwojowi silnie rozbudowanych chmur Cumulonimbus. Zimne i niestabilne powietrze z północy nad stosunkowo ciepłym zbiornikiem wodnym, jakim jest Morze Bałtyckie, a także obecność ośrodka niżowego i porywisty wiatr mogą spowodować nie tylko zawieje i zamiecie, ale także dość rzadkie zjawisko, jakim są burze śnieżne.

Zobacz też: ŻÓŁTY ALERT dla Zachodniopomorskiego. Będzie ŚLISKO, ale to nie koniec ostrzeżeń

W środę i najbliższych dniach, na Pomorzu Zachodnim mogą wystąpić obwite opady śniegu i śniegu z deszczem. Mogą towarzyszyć im wyładowania atmosferyczne, co o tej porze roku jest zjawiskiem niezwykle rzadko spotykanym.

Warunki pogodowe w Zachodniopomorskiem są w ostatnim czasie dość trudne. Przypomnijmy, od wtorku w całym regionie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Wiśnia japońska na Jasnych Błoniach zakwitła na same święta!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany