"Ptaszek odfrunął". Żuraw zniknął z placu budowy Hanza Tower w Szczecinie [ZDJĘCIA]

2021-01-11 13:30

Można już w całej okazałości podziwiać najwyższy budynek w Szczecinie. W ostatnich dniach z placu budowy zniknął żuraw, który przesłaniał wieżę. Oznacza to, że trwająca od wielu lat budowa wkracza w ostatnie stadium.

Wieżowiec osiągnął swoją docelową wysokość ponad rok temu, jednak wiele prac wymagało pomocy dźwigu, dlatego jeszcze przez wiele miesięcy był on nieodłącznym elementem inwestycji. W tym czasie prace budowlane przeniosły się do wnętrza budynku, pojawiła się szklana elewacja, a także iluminacja, którą już od pewnego czasu można podziwiać po zmierzchu.

Wciąż toczą się prace wykończeniowe na poszczególnych kondygnacjach, gdzie powstaną mieszkania, biura i lokale usługowe. Według ostatnich doniesień, budowa ma się zakończyć wiosną 2021 roku, a pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się w połowie roku.

Zobacz też: Kiedy IKEA w Szczecinie przyjmie pierwszych klientów? Jest prawdopodobna data otwarcia

Hanza Tower ma 104 metry wysokości, 27 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, w których znajdować się będzie parking na ponad 400 samochodów. W budynku znajdzie się 480 mieszkań o powierzchni od 24 do ponad 100 metrów kwadratowych, a także lokale biurowe, handlowe i usługowe.

Budynek znajduje się w miejscu dawnych zakładów odzieżowych "Dana" przy al. Wyzwolenia. Koncepcję architektoniczną budynku opracowała pracownia Laguarda Low ze Stanów Zjednoczonych, natomiast projekt budowlany wykonała szczecińska firma Urbicon.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy masz lęk wysokości?
Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat