Kiedy IKEA w Szczecinie przyjmie pierwszych klientów? Jest prawdopodobna data otwarcia

2021-01-08 22:35 gk
Budowa sklepu IKEA w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński

Na ten moment czeka wielu mieszkańców Szczecina i regionu. Budowa sklepu IKEA zbliża się do finału. Już niedługo pierwsi klienci będą mogli kupić meble i dodatki do domu czy zjeść "kultowego" hot-doga za 2 złote. Postępy na placu budowy widać z dnia na dzień. Trwa rekrutacja pracowników. Oznacza to, że wkrótce pierwsi klienci będą mogli zrobić zakupy. Podano przybliżoną datę.

Budowa dobiega końca

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. W ciągu zaledwie kilku miesięcy miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją. Budowla jest już prawie gotowa, podobnie jak parking dla klientów od strony ulicy Białowieskiej.

Zobacz też: IKEA w Szczecinie prawie na finiszu. Kiedy otwarcie? Sprawdź oferty pracy! [ZDJĘCIA]

Obecnie prace toczą się we wnętrzu hali. Ukończone są wszystkie ściany, montowane są windy i schody ruchome. Trwają również prace w części gastronomicznej. Niebawem ma rozpocząć się aranżowanie przestrzeni komercyjnych. W inwestycji nie przeszkodziła również epidemia koronawirusa. Prace osiągają zawrotne wręcz tempo.

Poza dokończeniem budowy sklepu, planowana jest również przebudowa układu drogowego w jego najbliższej okolicy. Przebudowana ma zostać część ulicy Mieszka I i skrzyżowania z ulicami: Wierzbową, Białowieską i Milczańską. Mają pojawić się m.in. dodatkowe pasy skrętu dla samochodów, dzięki czemu ma zwiększyć się przepustowość. Planowane zmiany w układzie drogowym, a co za tym idzie - zwężenie pasa zieleni pomiędzy jezdniami sprawiły, że pojawiły się wątpliwości dotyczące możliwości budowy torowiska tramwajowego, które ma powstać w ciągu ul. Mieszka I w bliżej nieokreślonej przyszłości. Miasto jednak zapewnia, że przyszła inwestycja tramwajowa nie jest zagrożona.

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

Według oficjalnych informacji sklep ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku, jednak coraz głośniej mówi się o tym, że otwarcie IKEA w Szczecinie nastąpi w pierwszych dniach kwietnia. Wszystko jest jednak uzależnione od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, która może pokrzyżować plany.

Zobacz też: Przedłużony LOCKDOWN w Niemczech to ZŁA WIADOMOŚĆ dla Pomorza Zachodniego

W szczecińskim sklepie, podobnie jak w pozostałych placówkach w Polsce, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zlikwidowali nielegalną jaskinię hazardu w Myśliborzu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE