IKEA w Szczecinie prawie na finiszu. Kiedy otwarcie? Sprawdź oferty pracy! [ZDJĘCIA]

2020-12-09 22:55

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji handlowych w Szczecinie i regionie. Budowa sklepu IKEA zbliża się do finału. Już niedługo pierwsi klienci będą mogli kupić meble i dodatki do domu czy zjeść "kultowego" hot-doga za 2 złote. Postępy na placu budowy widać z dnia na dzień. Trwa rekrutacja pracowników.

Spis treści

  1. Mija rok od rozpoczęcia budowy
  2. Prace przeniosły się do środka
  3. Praca w IKEA Szczecin
  4. IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

Mija rok od rozpoczęcia budowy

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. W ciągu zaledwie kilku miesięcy miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją. Budowla jest już prawie gotowa, podobnie jak parking dla klientów od strony ulicy Białowieskiej.

Prace przeniosły się do środka

Obecnie prace toczą się we wnętrzu hali. Ukończone są wszystkie ściany, montowane są windy i schody ruchome. Trwają również prace w części gastronomicznej. Niebawem ma rozpocząć się aranżowanie przestrzeni komercyjnych. W inwestycji nie przeszkodziła również epidemia koronawirusa. Prace osiągają zawrotne wręcz tempo.

Praca w IKEA Szczecin

Wciąż trwa nabór pracowników do sklepu IKEA w Szczecinie. Poszukiwani są pracownicy działu sprzedaży, zaopatrzenia, przepływu towaru jak i pracownicy techniczni. Przyszłym pracownikom oferowane jest zatrudnienie na umowę o pracę w różnych wymiarach etatu, tanie posiłki, zniżki na zakupu oraz liczne benefity.

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

Nieoficjalnie mówi się, że pierwsze zakupy w IKEA w Szczecinie zrobimy już w okolicach Wielkanocy, sieć jednak nie potwierdza tych doniesień. Według oficjalnych informacji sklep ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Sonda
Kupujesz meble w IKEA?
Mikołajkowy tramwaj na ulicach Szczecina
Nasi Partnerzy polecają