2500 złotych na zakupy w IKEA za wypełnienie ankiety. Firma ostrzega: "To próba oszustwa!"

2020-06-24 11:37 gk
Fałszywa reklama IKEA
Autor: Facebook

W ostatnim czasie na Facebooku pojawiły się posty, w których za wzięcie udziału w ankiecie można wygrać bon o wartości 2500 złotych na zakupy w sklepach sieci IKEA. Szwedzka sieć jednak stanowczo odcina się od tej "promocji" i ostrzega przed próbą wyłudzenia danych osobowych.

"Witaj Polsko! Z przyjemnością informujemy, że ukończyliśmy 31 lat! Z tej okazji rozdajemy bezpłatny kupon prezentowy IKEA naszym codziennym odwiedzającym. Więc szybko kliknij tutaj (link) i zdobądź kupon!" - czytamy w poście na Facebooku. Link prowadzi do krótkiej ankiety, po wypełnieniu której należy podać swoje dane osobowe, by wziąć udział w losowaniu bonu towarowego. Tak naprawdę nikt z biorących udziału w tej zabawie nie otrzyma nagrody, a dane osobowe najprawdopodobniej trafią w niepowołane ręce.

- Pragniemy podkreślić, że IKEA nie ma z tymi akcjami nic wspólnego - informuje w rozmowie z "Super Expressem" Aneta Gil, Liderka ds. Komunikacji Zewnętrznej IKEA Retail Sp. z o.o. - O wszystkich konkursach i promocjach informujemy wyłącznie za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji firmy IKEA Retail Polska.

Profil "IKEA Polska", który publikuje reklamę nie jest żadnym z nich. To amatorski fanpage, wykorzystujący nazwę i materiały graficzne szwedzkiej firmy, który ma zaledwie kilka polubień. Oficjalna strona IKEA na Facebooku ma ich ponad 29 milionów.

- O sprawie niezwłocznie powiadomiliśmy serwis Facebook - dodaje Aneta Gil. - Wedle naszej wiedzy jeden z fałszywych profili został już wyłączony. W celu ochrony obserwujących fałszywe profile uzupełniamy dyskusje prowadzone pod postami dotyczącymi nieistniejącej promocji o stanowisko naszej firmy. Poza tym w informacjach prywatnych ostrzegamy klientów przed udziałem w tej akcji.

W trosce o bezpieczeństwo klientów IKEA zamieściła na swojej stronie komunikat o następującej treści:

"Drodzy Klienci, zwracamy się z prośbą o ostrożność podczas korzystania z mediów społecznościowych. W trosce o własne bezpieczeństwo zwróćcie uwagę czy komunikaty promocyjne faktycznie pochodzą z zaufanego źródła. Upewnij się, że dana oferta ma swój regulamin na IKEA.pl/regulaminy lub na naszym profilu na FB. Jeśli widzisz podejrzane treści, zgłoś je moderatorom."
Wyjątkowa iluminacja Filharmonii w Szczecinie na Święto Muzyki

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ