Dawna siedziba TVP obróciła się w GRUZ! Widok jak z APOKALIPSY! [ZDJĘCIA]

2020-12-04 10:22

Najstarszy szczeciński "drapacz chmur" wkrótce zupełnie zmieni swoje oblicze. Zbudowany ponad 40 lat temu 18-kondygnacyjny wieżowiec u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Niedziałkowskiego, który do niedawna należał do Telewizji Polskiej, zostanie gruntownie przebudowany i stanie się luksusowym "zielonym" apartamentowcem. Obecnie trwają prace rozbiórkowe. W stertę gruzu obrócił się m.in. piętrowy "cokół" wieżowca, w którym znajdowało się główne wejście do budynku.

Charakterystyczny 65-metrowy wieżowiec został oddany do użytku na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku. Był to wówczas najwyższy budynek w mieście. Dopiero ponad dekadę później ustąpił miejsca wyższemu "Pazimowi". Przez wiele lat mieściły się w nim redakcje Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, jednak z biegiem lat okazało się, że nie spełnia on wymaganych oczekiwań, a dziennikarze przenieśli się do sąsiednich budynków.

W wieżowcu przy ul. Niedziałkowskiego ulokowały się różne firmy. Okazało się jednak, że budynek nie spełnia już obowiązujących norm bezpieczeństwa, co sprawiło, że ostatecznie został on wyłączony z użytku. Przez kilka kolejnych lat budynek stał pusty. Próbowano sprzedać nieruchomość - bezskutecznie. W końcu znalazł się nabywca, który kupił nieruchomość za 3,5 mln zł i postanowił gruntownie przebudować niefunkcjonalny biurowiec, by stworzyć w nim apartamentowiec.

W budynku toczą się zaawansowane prace rozbiórkowe - zarówno we wnętrzach, gdzie usuwane jest wyposażenie, jak i na zewnątrz, gdzie demontowane są elementy elewacji. Przyziemie od strony ul. Niedziałkowskiego, gdzie znajdowało się główne wejście do budynku, zostało już niemal całkowicie zburzone. Docelowo wieżowiec zupełnie zmieni swoje oblicze i przeznaczenie. Po modernizacji przybędzie mu 7 metrów. Powstanie w nim około 100 apartamentów z zielonymi tarasami. W dolnej części będą mieściły się biura i sklepy i lokale usługowe. Budynek będzie wyposażony w całodobową recepcję, monitoring, klimatyzację i instalację światłowodową. Obok zmodernizowanego budynku powstanie także nowy, siedmiokondygnacyjny garaż.

Odmieniony wieżowiec będzie nosił nazwę "Sky Garden". Według zapowiedzi inwestora, budowa powinna zakończyć się w 2022 roku.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa