Krajobraz jak z APOKALIPSY! To tutaj powstanie szczecińska IKEA [ZDJĘCIA]

2019-11-25 7:50 gk
Prace wyburzeniowe w miejscu przyszłego sklepu IKEA w Szczecinie
Autor: Grzegorz Kluczyński Prace wyburzeniowe w miejscu przyszłego sklepu IKEA w Szczecinie - listopad 2019

Po dawnych warsztatach samochodowych nie ma już prawie śladu, biurowiec "Polmozbytu" wygląda jak po wybuchu bomby. Wszystko przypomina krajobraz jak z apokalipsy. Tak wygląda obecnie plac budowy sklepu IKEA w Szczecinie.

U zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej trwają prace przygotowawcze przed rozpoczęciem dwunastego sklepu sieci IKEA w Polsce, na który mieszkańcy Szczecina czekali od wielu lat. Gdy zakończą się wyburzenia, a teren zostanie uprzątnięty, rozpoczną się prace budowlane.

Szczeciński sklep będzie pierwszym w północno-zachodniej części Polski i jednocześnie ostatnim takim dużym obiektem w Polsce. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Równolegle z budową sklepu, odbywać się będzie rekrutacja nowych pracowników. IKEA w Szczecinie ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).