ASF w Zachodniopomorskiem. W obawie przed ZARAZĄ stawiają KILOMETRY płotu

2021-01-12 11:42
Dzik
Autor: Marion Wellmann / CC0 / pixabay.com

Wzdłuż drogi ekspresowej S3 między Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim pojawiły się dodatkowe ogrodzenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ustawia siatki, które mają na celu migrację dzików.

Dodatkowe zabezpieczenia mają związek z pojawieniem się w województwie zachodniopomorskim przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń. Są one montowane zgodnie z rozporządzeniem wojewody zachodniopomorskiego i mają na celu uniemożliwić migrację dzików.

Zobacz też: Wirus ASF zaatakował w Zachodniopomorskiem. ZARAZA przyszła z Niemiec

Łącznie do końca stycznia ustawionych zostanie 2800 metrów ogrodzeń wraz z kładkami dla mniejszych zwierząt.

Przypomnijmy, w połowie grudnia wykryto pierwsze od dłuższego czasu przypadki ASF u dwóch martwych dzików znalezionych niedaleko wsi Czelin w gminie Mieszkowice. Wszystko wskazuje na to, że wirus przedostał się na teren województwa zachodniopomorskiego z Niemiec, a dokładniej z terytorium Brandenburgii.

Wirus ASF - co to jest?

Choroba wywodzi się z Afryki. Pierwsze przypadki ASF wykryto w Polsce w 2014 roku u dzików, które najprawdopodobniej przyszły z terenów Białorusi. Wirus nie jest groźny dla człowieka, jednak może być przez niego przenoszony. Choroba jest groźna jedynie dla dzików i świń.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Jeszcze w piątek jeździły tu tramwaje. Wielka "demolka" na Niebuszewie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE