Dzik

i

Autor: Marion Wellmann / CC0 / pixabay.com

ASF w Zachodniopomorskiem. W obawie przed ZARAZĄ stawiają KILOMETRY płotu

2021-01-12 11:42

Wzdłuż drogi ekspresowej S3 między Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim pojawiły się dodatkowe ogrodzenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ustawia siatki, które mają na celu migrację dzików.

Dodatkowe zabezpieczenia mają związek z pojawieniem się w województwie zachodniopomorskim przypadków Afrykańskiego Pomoru Świń. Są one montowane zgodnie z rozporządzeniem wojewody zachodniopomorskiego i mają na celu uniemożliwić migrację dzików.

Zobacz też: Wirus ASF zaatakował w Zachodniopomorskiem. ZARAZA przyszła z Niemiec

Łącznie do końca stycznia ustawionych zostanie 2800 metrów ogrodzeń wraz z kładkami dla mniejszych zwierząt.

Przypomnijmy, w połowie grudnia wykryto pierwsze od dłuższego czasu przypadki ASF u dwóch martwych dzików znalezionych niedaleko wsi Czelin w gminie Mieszkowice. Wszystko wskazuje na to, że wirus przedostał się na teren województwa zachodniopomorskiego z Niemiec, a dokładniej z terytorium Brandenburgii.

Wirus ASF - co to jest?

Choroba wywodzi się z Afryki. Pierwsze przypadki ASF wykryto w Polsce w 2014 roku u dzików, które najprawdopodobniej przyszły z terenów Białorusi. Wirus nie jest groźny dla człowieka, jednak może być przez niego przenoszony. Choroba jest groźna jedynie dla dzików i świń.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy kiedykolwiek spotkałeś w mieście dzika?
Jeszcze w piątek jeździły tu tramwaje. Wielka "demolka" na Niebuszewie
Nasi Partnerzy polecają