Kiedy otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie. Jest OFICJALNA data! Kiedy zrobimy pierwsze zakupy?

2021-05-28 12:33

Na ten moment od wielu lat czekali miłośnicy skandynawskich mebli i dodatków do domu. Sklep IKEA w Szczecinie w końcu zostanie otwarty. Rozpoczęta pod koniec 2019 roku budowa zakończyła się już kilka tygodni temu, jednak obostrzenia związane z pandemią koronawirusa skutecznie przedłużały czas oczekiwania na pierwsze zakupy. Szwedzka sieć ostatecznie potwierdziła oficjalną datę otwarcia nowego sklepu u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej. Kiedy nastąpi otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie?

Spis treści

  1. Budowa sklepu IKEA w Szczecinie - zobacz zdjęcia!
  2. IKEA w Szczecinie - oficjalna data otwarcia
  3. Dwunasty sklep w Polsce
  4. Ekologiczne rozwiązania
  5. Kiedy przebudowa dróg?

Ekipy budowlane opuściły to miejsce już kilka tygodni temu, budowa zakończyła się w terminie, a nawet chwilę przed terminem, o czym informował kilka tygodni temu w mediach społecznościowych przedstawiciel wykonawcy. Zakończyły się również ostatnie przygotowania do otwarcia sklepu. Na fasadzie sklepu pojawił się już nawet ogromny baner reklamujący jeden z przysmaków sklepowej restauracji, czyli klopsiki. Data otwarcia IKEA w Szczecinie wciąż pozostawała nieznana ze względu na obostrzenia z powodu pandemii.

Czytaj też: IKEA w Szczecinie: Historyczny moment na placu budowy. Otwarcie coraz bliżej! [ZDJĘCIA]

Budowa sklepu IKEA w Szczecinie - zobacz zdjęcia!

Budowa trwała półtora roku. Jesienią 2019 roku, w miejscu dawnych warsztatów samochodowych i starego biurowca pojawiły się pierwsze ekipy budowlane. Jak wyglądały postępy prac na budowie IKEA w Szczecinie? Zobaczcie w poniższej galerii:

IKEA w Szczecinie - oficjalna data otwarcia

Gdyby nie pandemia koronawirusa i ponowne zamknięcie galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych branży budowlanej i meblarskiej, otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie nastąpiłoby już w kwietniu. Obostrzenia pokrzyżowały jednak plany szwedzkiej sieci. Sklep w Szczecinie nie został otwarty od razu po zniesieniu tych ograniczeń, czyli 4 maja. Szczecińscy klienci wciąż muszą cierpliwie czekać. Jednak to nie będzie już długie oczekiwanie. Sklep IKEA w Szczecinie zostanie otwarty w poniedziałek, 31 maja o godz. 10:00. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje, które pojawiły się w czwartek.

- Myślę, że otwarcie sklepu w Szczecinie doskonale pokazuje, jak duży może być nasz wpływ na zrównoważony rozwój rynków, na których działamy. Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów w Szczecinie i w całym regionie do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu - mówi Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska. - 2021 to wyjątkowy rok dla IKEA w Polsce. Obchodzimy bowiem 60-lecie naszej działalności w Polsce, dlatego tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep IKEA w Szczecinie właśnie teraz.

Do dyspozycji klientów jest  darmowy parking z 750 miejscami postojowymi, w tym dla rodzin z dziećmi i dla osób z niepełnosprawnościami oraz zadaszony parking na rowery i motocykle. Na posiadaczy aut elektrycznych czeka osiem płatnych stanowisk płatnego szybkiego ładowania.

Czytaj też: IKEA w Szczecinie na ostatniej prostej. Prezeska firmy zdradziła kilka WAŻNYCH szczegółów!

Dwunasty sklep w Polsce

Sklep IKEA w Szczecinie jest dwunastym sklepem szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszym w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatnim taki dużym obiektem. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Ekologiczne rozwiązania

Jak zapewniają przedstawiciele IKEA, szczeciński sklep ma zdecydowanie różnić się od pozostałych. Przede wszystkim będzie bardziej ekologiczny. Będzie całkowicie niezależny od zewnętrznej sieci ciepłowniczej. Do ogrzania obiektu używana będzie energia pozyskana z ziemi za pomocą gruntowych wymienników ciepła. Latem energia geotermalna będzie naturalnym źródłem chłodu i wesprze tradycyjną klimatyzację. Natomiast w okresach przejściowych - wiosną, jesienią oraz w czasie dużych różnic temperatur między dniem a nocą - instalacje grzewcze i wentylacja będą działały w trybie freecooling. Sklep ma być także oświetlany przede wszystkim światłem naturalnym.

- Nasza strategia zrównoważonego rozwoju z 2012 roku People & Planet Positive i strategia miasta - Floating Garden mają wiele punktów wspólnych - mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Regionu. - W obu kluczowe są troska o planetę i jej zasoby, zrównoważony rozwój i myślenie o zielonej przyszłości. Otwartość mieszkańców i władz miasta towarzyszyły inwestycji od samego początku. Szczecinianie, podobnie jak my, patrzą w przyszłość przez pryzmat troski o ludzi i środowisko.

Czytaj więcej: IKEA w Szczecinie: Otwarcie coraz bliżej. Firma stawia na ekologię [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kiedy przebudowa dróg?

W pierwszych dniach funkcjonowania placówki, tysiące chętnych do zakupu szwedzkich mebli i tanich dodatków do domu mogą spowodować prawdziwy szturm na sklep. Martwi to wielu mieszkańców okolicznych osiedli, którzy obawiają się, że utkną w gigantycznych korkach.

Przypomnijmy, układ komunikacyjny w rejonie ul. Mieszka I ma zostać przebudowany i dostosowany do wzmożonego ruchu samochodowego. Zmiany w układzie drogowym będą dotyczyć skrzyżowań ul. Mieszka I z ulicami Milczańską, Białowieską oraz Wierzbową i będą realizowane przez szwedzką firmę. Nastąpi to dopiero po otwarciu sklepu, co w pierwszych dniach jego funkcjonowania może okazać się dość problematyczne.

Czytaj też: Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie. Radna: "Oczami wyobraźni widzę korki aż do Podjuch"

Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy
Nasi Partnerzy polecają