IKEA w Szczecinie: Na fasadzie hali pojawił się pierwszy szyld

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

IKEA w Szczecinie: Historyczny moment na placu budowy. Otwarcie coraz bliżej! [ZDJĘCIA]

2020-10-06 19:11

Na ten moment czeka wielu mieszkańców Szczecina i miejscowości w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Postępy na budowie sklepu sieci IKEA widać z dnia na dzień. We wtorek wieczorem nastąpił wyjątkowy, przełomowy moment.

Charakterystyczna hala z niebieską elewacją jest już prawie gotowa. Na zewnątrz, jak i w środku trwają prace wykończeniowe. Wokół przyszłego sklepu powstają również parkingi. Jednak we wtorek wieczorem nastąpiła historyczna wręcz chwila: na fasadzie sklepu pojawił się pierwszy kompletny szyld. Wielkie żółte litery zawisły na jednej ze ścian, układając się w napis IKEA. Trwa montaż kolejnych.

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. W ciągu zaledwie kilku miesięcy miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją. Budowla jest już prawie gotowa, podobnie jak parking dla klientów od strony ulicy Białowieskiej. W inwestycji nie przeszkodziła również epidemia koronawirusa. Prace osiągają zawrotne wręcz tempo.

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

IKEA w Szczecinie ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Nieoficjalnie mówi się, że pierwsze zakupy zrobimy już w okolicach Wielkanocy. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Sonda
Kupujesz meble w IKEA?
Nielegalne kasyno