IKEA w Szczecinie rośnie w oczach! Już wkrótce pojawi się charakterystyczne żółte logo. Kiedy otwarcie? [ZDJĘCIA]

2020-10-04 17:15

Postęp prac budowlanych u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej widać gołym okiem. Dosłownie z dnia na dzień zmienia się teren po dawnych warsztatach i salonach samochodowych. Nebieska hala, w której znajdzie się sklep sieci IKEA, jest już niemal kompletna. Widać już miejsca, w których zawiśnie charakterystyczne żółte logo skandynawskiej sieci. Trwają również prace na parkingu przed sklepem. Kiedy zrobimy pierwsze zakupy?

Budowa sklepu szwedzkiej sieci rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. W ciągu zaledwie kilku miesięcy miejsce, w którym jeszcze całkiem niedawno działały salony i warsztaty samochodowe, zmieniło się nie do poznania. Zniknęły poprzednie zabudowania, nie ma już śladu po biurowcu "Polmozbytu". Ich miejsce zastąpiła trzykondygnacyjna hala z charakterystyczną niebieską elewacją. Budowla jest już prawie gotowa, podobnie jak parking dla klientów od strony ulicy Białowieskiej. W inwestycji nie przeszkodziła również epidemia koronawirusa. Prace osiągają zawrotne wręcz tempo.

Przełomowym momentem będzie z pewnością pojawienie się na elewacji hali charakterystycznego żółtego logo skandynawskiej sieci. Wszystko wskazuje na to, że nastąpi to już niedługo. Gotowe są bowiem mocowania, na których zawisną ogromne żółte litery układające się w słowo "IKEA".

IKEA w Szczecinie - kiedy otwarcie?

IKEA w Szczecinie ma przyjąć pierwszych klientów w pierwszej połowie 2021 roku. Nieoficjalnie mówi się, że pierwsze zakupy zrobimy już w okolicach Wielkanocy. Podobnie jak w pozostałych sklepach, poza zakupami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz, będzie można skorzystać z oferty restauracji, a także zjeść słynnego hot-doga za 2 złote (do niedawna kosztował tylko złotówkę).

IKEA w Szczecinie to dwunasty sklep szwedzkiej sieci w Polsce, pierwszy w północno-zachodniej części kraju i jednocześnie ostatni taki dużym obiekt. Jak informują przedstawiciele sieci, IKEA nie planuje na razie budowy kolejnych wielkopowierzchniowych marketów, gdyż skupia się obecnie na nowych formatach sprzedaży.

Sonda
Kupujesz meble w IKEA?
Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany