Przy kamienicy Loitzów rośnie nowy budynek. Stare Miasto w Szczecinie się zagęszcza [ZDJĘCIA]

2020-10-06 10:08

Kilka miesięcy temu pojawił się płot, a później głęboki wykop. W sąsiedztwie reprezentacyjnej kamienicy Loitzów i dwóch zabytkowych spichlerzy przy ulicy Kurkowej rozpoczęła się budowa. Można już podziwiać pierwsze efekty.

Jeszcze niedawno ulica Kurkowa przypominała typową drogę osiedlową. Wkrótce, dzięki zagęszczającej się zabudowie i rewitalizacji znajdującego się tuż obok skweru im. Guido Recka, a przede wszystkim sąsiedztwie zabytkowej XVI-wiecznej kamienicy Loitzów, czyli jednego z nielicznych ocalonych zabytków w tej części miasta, może zyskać zupełnie nowe oblicze i stać się klimatycznym staromiejskim zaułkiem.

Kilka lat temu przy ulicy Kurkowej powstała nowa kamienica, nawiązująca architekturą do staromiejskiej zabudowy. Obecnie - jak wynika z informacji widniejących na tablicy informacyjnej budowy, jest to ten sam inwestor, co oznacza, że możemy się spodziewać zabudowy w podobnym stylu.

Budowa kamienicy rozpoczęła się kilka miesięcy temu. Na placu budowy stoi już żuraw, gotowe jest także przyziemie nowej kamienicy. Jaki będzie ostateczny efekt? Tego inwestor nie zdradza. Według zapowiedzi, zakończenie prac budowlanych zaplanowane jest na maj 2021 roku.

Serce na nakrętki stanęło w Tuchowie
Nasi Partnerzy polecają