Szczecin: Ulica Staromiejska w przebudowie. Kiedy koniec prac? [ZDJĘCIA]

2020-10-02 14:59

Obecnie przypomina krajobraz księżycowy, wkrótce stanie się jednym z najbardziej urokliwych zakątków szczecińskiego Starego Miasta w rejonie katedry i Książnicy Pomorskiej. Trwają prace związane przebudową ul. Staromiejskiej na odcinku od ul. Podgórnej do kładki pieszych nad ul. Wyszyńskiego.

Prace przy przebudowie ul. Staromiejskiej rozpoczęto w drugiej połowie lipca.

- Do tej pory wykonano większość rozbiórek istniejących nawierzchni i robót sanitarnych: kanalizacja, przyłącza sanitarne z budynków i część wodociągu - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Skomplikowany układ uzbrojenia podziemnego wymaga dużej precyzji wykonawczej i dodatkowego zaangażowania czasowego, ale do tej pory roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem. W połowie października wykonawca przystąpi do robót drogowych i elektryczno-oświetleniowych, a ulica zacznie nabierać ostatecznych kształtów.

Projektowane rozwiązanie przewiduje remont istniejących chodników oraz jezdni ul. Staromiejskiej. W ramach opracowania zostały również zaprojektowane dodatkowe wpusty deszczowe, oddające wodę opadową do systemu kanalizacji deszczowej. Zostaną także wymienione latarnie oświetleniowe. Zadanie jest realizowane na podstawie porozumienia wspólnie przez ZWiK i ZDiTM. Koszt inwestycji to ponad 1,1 mln. zł. Prace powinny zakończyć się pod koniec tego roku.

Zatrzymanie złodzieja ferrari