Nielegalny HAZARD w Pyrzycach. Spektakularny NALOT na salon gier [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-19 14:47

Kolejna jaskinia hazardu w Zachodniopomorskiem została zlikwidowana. Funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego i Straży Granicznej wraz z policjantami interweniowali w nielegalnym salonie gier w Pyrzycach. Jego właścicielom grożą poważne konsekwencje.

Do spektakularnej interwencji doszło w minioną sobotę, 14 listopada. Po wejściu do wcześniej wytypowanego lokalu, funkcjonariusze zabezpieczyli 6 komputerów służących do organizacji gier hazardowych.

Hazard w Pyrzycach. Nielegalny salon gier zlikwidowany

- W lokalu funkcjonował monitoring, dlatego dodatkowo zabezpieczono modem, 2 telefony komórkowe z kartami SIM, 4 kamery, 1 wideorejestrator - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Zatrzymano również gotówkę w kwocie 2740 zł.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Funkcjonariusze KAS przesłuchali 4 osoby obecne w lokalu. Było to trzech graczy i osoba nadzorująca lokal.

W czynnościach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz 8 funkcjonariuszy policji i 3 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach.

Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego komputera.

Sonda
Grałeś kiedyś w gry hazardowe?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany