Słoiki

i

Autor: jaymethunt / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Słoiki na wagę ZŁOTA! Sprawdź swoją spiżarnię i PODZIEL SIĘ z potrzebującymi!

2020-11-18 15:08

Często zalegają w domowych spiżarniach lub piwnicach. Jeszcze częściej po prostu wyrzucamy je do śmieci. Okazuje się, że mogą posłużyć w bardzo słusznej sprawie. Mowa o... pustych słoikach.

Na co dzień pomagają tym, których spotkały przeciwności losu. Dokarmiają ubogich i bezdomnych. Zwykle wolontariusze z Food Not Bombs Szczecin robili to podczas bezpośrednich spotkań z potrzebującymi w rejonie dawnego przejścia podziemnego na alei Wyzwolenia. Sytuacja epidemiczna sprawiła jednak, że forma dzielenia się pożywieniem musiała przybrać inną - bezpieczną formę. Żywność trafia więc do specjalnych szaf, które znajdują się w różnych punktach miasta.

Do tego celu potrzebne są właśnie słoiki. Zwykłe, półlitrowe lub litrowe. Najważniejsze, żeby były czyste, z czystymi i szczelnymi nakrętkami. To właśnie do nich zostanie zapakowana żywność przeznaczona dla potrzebujących. Wypełnione słoiki następnie trafią do szaf szczecińskiej Jadłodzielni.

Słoiki można przynosić do siedziby Jadłodzielni przy ul. Żółkiewskiego w Szczecinie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 11:00-12:00.

Sonda
Czy pomagasz w jakikolwiek sposób bezdomnym?
Urzędniczka usłyszała wyrok sądu