Damian Ukeje w #300gchallenge

i

Autor: Facebook / Damian Ukeje

Szczeciński muzyk zrobił TO na oczach TYSIĘCY ludzi! O co chodzi w #300gchallenge? [WIDEO]

2020-11-17 7:46

Postawił przed sobą sześć wypełnionych po brzegi kieliszków, następnie wypił ich zawartość. Całe zdarzenie zostało nagrane i opublikowane na Facebooku. Znany wokalista ze Szczecina, zwycięzca The Voice Of Poland, Damian Ukeje wywołał tym filmem sporo zamieszania. O co chodzi?

Na filmie widzimy Damiana siedzącego w kuchni. Przed nim stoi sześć pokaźnych rozmiarów kieliszków, wypełnionych po brzegi jakimś płynem. Ich zawartości trudno się nie domyślić.

- Trzeba to zrobić z głową, ponieważ do nagrania tego filmiku jest tylko jedno podejście - mówi artysta na początku filmu i wychyla pierwszy kieliszek. Później kolejny. I kolejny. I tak do opróżnienia ostatniego.

O co chodzi? Okazuje się, że nie o to, co się większości wydawało. Damian Ukeje wziął udział w nowej akcji zapoczątkowanej przez jego koleżankę po fachu, Tatianę Okupnik. Do #300gchallenge nominował go inny znany wokalista, Andrzej Piaseczny. Natomiast na liście nominowanych Damiana znaleźli się: Andrzej Saramonowicz, Nergal i... Majka Jeżowska.

O co chodzi w #300gchallenge?

#300gchallenge to akcja, która została zainicjowana przez Tatianę Okupnik i do której włączyło się już wiele znanych osób. Jej celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy na rzecz Kajtusia chorego na SMA. Czasu na zebranie potrzebnych środków jest niewiele, a potrzeby są ogromne. Do pełnej kwoty wciąż brakuje ponad 4 milionów złotych. Dlatego artystka wpadła na pomysł, by w oryginalny sposób nagłośnić zbiórkę i zaprosiła do udziału swoich kolegów z branży.

#300gchallenge polega na tym, że osoby nominowane w wybrany przez siebie sposób prezentują 300 gramów, czyli tyle, ile Kajtkowi zostało, aby mógł otrzymać terapię genową. Po przekroczeniu wagi 13,5 kg chłopiec straci szansę na lek. Nagrany filmik należy udostępnić w mediach społecznościowych i nominować kolejne osoby, nie zapominając przy tym o linku do zbiórki i informacji dla kogo organizowana jest akcja.

W #300gchallenge wzięli udział m.in. Andrzej Piaseczny (który nominował Damiana Ukeje), Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska, Adrianna Biedrzyńska, Krzysztof Ibisz, Anna Lewandowska i Marcin Gortat.

Sonda
Czy bierzesz udział w różnego rodzaju challenge'ach?
Krzysztof Krawczyk wyznaje miłość pielęgniarkom. #Hot16Challenge2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany