Program Społecznik 2021

i

Autor: mat. prasowe Z pomysłem na grające podwórka

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego chcą zmieniać swoje otoczenie. Rekordowa liczba zgłoszeń do Programu Społecznik.

2021-04-26 11:13

Takiej liczby zgłoszeń chyba nikt się nie spodziewał. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Do tegorocznej edycji Programu Społecznik złożono ponad tysiąc wniosków. Świadczy to tylko o jednym: mieszkańcy Pomorza Zachodniego są chętni do działania, by zmieniać swoje najbliższe otoczenie na lepsze.

Ideą Programu Społecznik jest przede wszystkim uwolnienie społecznej energii i aktywności obywatelskiej. To właśnie pomysły samych mieszkańców najbardziej odpowiadają ich potrzebom, a ich wspólne działania dla wspólnego dobra mogą przełożyć się na polepszenie jakości życia - zarówno indywidualnie, jak i całej społeczności. Wnioskodawcy, którzy zgłoszą swoje projekty do Programu Społecznik mogą uzyskać wsparcie finansowe w wysokości 4 tysięcy złotych na społeczne projekty, lub nawet 10 tysięcy złotych na Regionalne Inicjatywy Obywatelskie. Pod uwagę brane są najróżniejsze pomysły, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze otoczenie. Mogą to być działania związane z ekologią, nowymi technologiami, edukacją, rozwojem osobistym czy aktywnością obywatelską.

Rozwiąż QUIZ: 15 ciekawostek z historii Szczecina, które na pewno znasz! 10 punktów to MINIMUM!

W ramach aktualnego naboru do Programu Społecznik zostały złożone 1042 wnioski, w większości dotyczące projektów społecznych, gdzie dofinansowanie wynosi 4 tysiące złotych. Wniosków dotyczących Regionalnych Inicjatyw Społecznych, gdzie można uzyskać wsparcie w kwocie 10 tysięcy złotych, było 161. Ta rekordowa liczba wniosków to przede wszystkim dowód na to, że coraz więcej osób interesuje się tym, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu i chcą zrobić jak najwięcej dla lokalnej społeczności.

Obecnie trwa ocena formalna złożonych wniosków.

Zobacz też: Wracają popularne połączenia lotnicze. Ze Szczecina znów polecimy do Krakowa i Rzeszowa

Akcja "Daj włos" w Starachowicach
Nasi Partnerzy polecają