Magda Gessler

i

Autor: Instagram

"Kuchenne Rewolucje" w Barlinku. Magda Gessler odmieniła "Wielkopolankę". Kiedy emisja?

2021-02-18 14:26

"Kuchenne rewolucje" po raz kolejny dotarły do Zachodniopomorskiego. W najnowszym sezonie popularnego programu, Magda Gessler wraz z telewizyjną ekipą odwiedziła Barlinek i restaurację "Wielkopolanka". Jak zawsze, nie zabrakło licznych emocji i mocnych słów. Jak wyglądała przemiana upadającego lokalu? Czy rewolucja się powiodła?

"Kuchenne rewolucje" w "Wielkopolance" w Barlinku

Restauracja "Wielkopolanka" mieści się na barlineckim rynku, w samym sercu miasta. Lokal ma bardzo długą tradycję, sięgającą czasów przedwojennych. Pięć lat temu został przejęty przez Olgę, która wcześniej pracowała w "Wielkopolance" jako kelnerka. Kobieta zaciągnęła półtoramilionowy kredyt i kupiła lokal.

ROZWIĄŻ QUIZ: "Królowe życia" biją rekordy popularności! Co wiesz o bohaterach hitu telewizji?

Wkrótce potem okazało się, że sen o własnej restauracji okazał się koszmarem. Ogromne raty przy niewielkim utargu okazały się nie do przeskoczenia, pojawiły się również zaległości w ZUS i urzędzie skarbowym. Do drzwi zaczął pukać komornik.

Słaba kuchnia, brud i uzależnienie

Olga prowadzi restaurację wspólnie ze swoim partnerem życiowym, Markiem. Mężczyzna ma jednak poważny problem związany z nadużywaniem alkoholu. Kobieta często pozostaje sama, z całym biznesem na głowie. Na pomoc przyszła więc jej córka i poprosiła o pomoc Magdę Gessler.

Znana restauratorka, podczas pierwszej wizyty w lokalu, nie szczędziła słów krytyki, zarówno pod adresem karty dań, jak i samych potraw. Jej zdaniem większość z nich, pomimo dobrej jakości składników, była źle doprawiona, co psuło cały efekt.

- To jest stołówka - skwitowała Magda Gessler. - I to niskiej klasy!

ROZWIĄŻ QUIZ: Po ustach, nodze lub... PUPIE! Czy rozpoznasz gwiazdę po TEJ części ciała?

Podobnie jak w wielu innych restauracjach, odwiedzonych przez ekipę "Kuchennych rewolucji", Magda Gessler miała sporo zastrzeżeń do porządku w kuchni.

Podczas realizacji programu nie zabrakło emocji, spowodowanych trudną sytuacją właścicielki lokalu, a także uzależnieniem jej partnera. Okazały się one tak silne, że musiał interweniować lekarz.

Zobacz też: Pandemia ZABIJA szczecińską gastronomię. Kolejny lokal ZNIKA z gastronomicznej mapy miasta

Była "Wielkopolanka", jest "Dzik Dzik Dzik"

Mimo wielu trudności, udało się przeprowadzić rewolucję. "Wielkopolanka" zyskała nowy wystrój, menu i... nazwę. Teraz restauracja nazywa się "Dzik Dzik Dzik", a główną pozycją w menu jest dziczyzna.

Kiedy oglądać "Kuchenne rewolucje" w Barlinku?

Odcinek zrealizowany w restauracji "Wielkopolanka", czyli obecnie "Dzik Dzik Dzik" w Barlinku jest dostępny na platformie Player.pl od 14 stycznia. Emisja w TVN będzie miała miejsce w czwartek, 18 lutego o godz. 21:30.

Co się stało z twarzą Magdy Gessler?! Reakcje ludzi wgniatają w fotel