Jakub ze Szczecina chce zostać mistrzem Polski w tajskim boksie. Zobacz drugi odcinek serialu "Serce słonia"

2021-04-14 13:32

Przygotowania, treningi, ważenie, a także mordercza walka w ringu - to wszystko możemy zobaczyć w serialu dokumentalnym "Serce słonia", opowiadającym o trudnej drodze do spełnienia marzeń Jakuba ze Szczecina. Drugi odcinek projektu realizowanego przez szczecińskiego filmowca jest już dostępny w sieci.

Jakub na co dzień ciężko pracuje fizycznie. Ma jednak wielką pasję i zarazem marzenie, które zamierza zrealizować. Chce bowiem zostać mistrzem w tajskim boksie Muai Thai. W osiągnięciu celu pomaga mu Józek, a dokładniej Husen Muhammed Yusuf, somalijski uchodźca, który na co dzień jest damskim fryzjerem.

- Główny bohater i jego trener podejmują się przedsięwzięcia, jakim jest udział w mistrzostwach w tajskim boksie. - mówi Mateusz Żegliński, autor serialu "Serce słonia" - Chce on zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Jego marzeniem jest zostać mistrzem Polski i otrzymać powołanie do kadry narodowej, aby móc pojechać na mistrzostwa świata.

Zobacz też: Krew, pot i łzy leją się tutaj litrami! Nowy serial dokumentalny szczecińskiego reżysera

W drugim odcinku Kuba i jego trener Józek, jadą na mistrzostwa Polski. Jakub walczy w wadze piórkowej do 57 kg.

- Jest to walka z przeciwnikiem, ale także walka z własnymi słabościami - dodaje Mateusz Żegliński. - W drugim odcinku widzimy jego ogromną determinację.

Odcinek jest okraszony licznymi scenami walki w ringu, ale także z przygotowań i ważenia. Można go obejrzeć na kanale Mateusz Żegliński Film w serwisie YouTube.

"Serce słonia" to kolejny projekt Mateusza Żeglińskiego, który miał premierę w ostatnim czasie. Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach, w kolejnych odcinkach serialu "Dziewczyna bez tatuaży" mogliśmy śledzić losy Basi Rzeźnickiej, która w swojej pracowni artystycznej na Niebuszewie nie tylko wykonuje tatuaże, ale również pomaga w rozwiązaniu problemów sercowych.

Zobacz też: Jest przed maturą i ma już kilka tatuaży. Dlaczego 18-letnia Julia lubi "dziary"?

BŁACHOWICZ VS ADESANYA i 50 lat od WALKI STULECIA l Andrzej Kostyra