Patostreamerzy upodlili niepełnosprawnego chłopaka ze Szczecina

i

Autor: YouTube / kadr z filmu

Patostreamerzy UPODLILI niepełnosprawnego ze Szczecina. Kazali mu taplać się w błocie i jeść ODCHODY! [WIDEO]

2021-04-14 12:26

Patostreaming to niepokojące zjawisko, które wciąż narasta na sile. Dla sławy i pieniędzy youtuberzy często posuwają się często do obrzydliwych rzeczy, publicznie poniżając i upokarzając osoby słabsze, a często też niepełnosprawne. W ostatnim czasie w sieci pojawił się film autorstwa twórcy o pseudonimie Kamerzysta, na którym widać jak osoby występujące w filmie pastwią się wręcz na młodym niepełnosprawnym chłopaku. Szczecińska psycholożka rozpoznała w nim swojego wychowanka.

Na nagraniu widzimy jak bohaterowie filmu wymyślają chłopakowi, którego określają mianem "pojeb", różne zadania, których skutków, jako osoba niepełnosprawna umysłowo, mógł po prostu nie przewidzieć. Ku ich uciesze, rozbija głową cegłówki, rozbiera się i tapla w błotnistej kałuży, a nawet zjada kocie odchody prosto z kuwety. Chodzi po prostu o jedno - o jak największe upokorzenie osoby słabszej.

W sprawie bulwersującego filmu głos zabrała psycholożka ze Szczecina, która w poniżanym chłoaku rozpoznała swojego wychowanka. Agnieszka Chułek opublikowała na Facebooku wpis, w którym nie szczędzi gorzkich słów pod adresem patostreamerów.

"W nagraniu widać naszego byłego wychowanka, który jest niepełnosprawny intelektualnie. Co za tym idzie nie potrafi zbyt dobrze (o ile w ogóle) przewidywać skutków swoich działań, ani podejmować racjonalnych decyzji. Czy to przeszkadzało twórcom filmu? W ogóle! W świadomy i perfidny sposób wykorzystali go do robienia obrzydliwych, dehumanizujących zadań. Ten pojeb, jak go nazywają na początku, jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę. Kilka lat temu w domu się nie przelewało. Czy dziwi więc, że mając w perspektywie zarobienie kilka stów, zgadza się na to wszystko? No nie, bo chce mieć tatuaż! Pewnie skusiła go również perspektywa fame'u, w końcu team kamerzysty zna "pół internetu" (rano filmik miał 304 tysiące wyświetleń, teraz 315 tysięcy, a został wyrzucony 2 dni temu!). Pewnie, można powiedzieć, że chłopak jest dorosły, wie co robi i nikt go do tego nie zmuszał, ale przypominam wstęp tego wywodu - JEST NIEPEŁNOSPRAWNY INTELEKTUALNIE!!!"

- czytamy m.in. we wpisie.

Zobacz też: Szczecin: Dramat w hospicjum. ZWYRODNIALEC pastwił się nad chorym człowiekiem. WSTRZĄSAJĄCE szczegóły!

Psycholożka przestrzega również rodziców przed tym, co ich dzieci oglądają w sieci. Główną widownią filmów publikowanych przez patostreamerów są bowiem bardzo młodzi ludzie, którzy często biorą przykład ze swoich "idoli".

"Zerkajcie czasem na to co i kogo oglądają dzieciaki. Dożyliśmy trudnych czasów, w których osoby prostackie, poniżające w brutalny sposób innych, są idolami najmłodszych. Chciałby się powiedzieć STOP MAKING STUPID PEOPLE FAMOUS, ale na to już trochę za późno"

- dodaje Agnieszka Chułek.

Film obejrzało już ponad 400 tysięcy ludzi. Pani Agnieszka apeluje, by zgłaszać go administracji YouTube jako szkodliwy.

Pod nagraniem pojawiły się liczne komentarze, otwarcie krytykujące znęcanie się nad niepełnosprawnym chłopakiem.

  • "Powinieneś za to odpowiedzieć karnie. Jak można coś takiego robić drugiemu człowiekowi? Co za zepsucie i brak empatii...Gdzie Ty chłopie się wychowywałeś. ŻENADA"
  • "Myślę że oprócz usunięcie z youtube, twórca powinien odpowiedzieć karnie."
  • "Co za sk****synstwo! Wstyd. Jak możecie znęcać się nad tym biednym chłopakiem!"
  • "Jest mi naprawdę przykro jak to oglądam... Jak można tak potraktować człowieka? Widać przecież, że nie jest świadomy tego co robi."
  • "Mam nadzieję że prokuratura się tym zajmie!"
  • "Mam nadzieję, że karma wróci to tych młodocianych zwyrodnialców. Albo żeby prokurator na nich siadł i postawił zarzuty tym gnojom! Nic ich nie usprawiedliwia! A rodzice muszą być dumni!"

- czytamy w komentarzach.

Na autorze filmu słowa krytyki nie robią jednak większego wrażenia - większość komentarzy jest przez niego usuwana.

Zobacz też: MAKABRA w Gryficach. Na wycieraczce leżała odcięta GŁOWA! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem