Jest PRACA w Szczecinie! W tych zawodach znajdziesz pracę bez większego problemu!

Praca w Szczecinie
Autor: SE.pl

Pandemia koronawirusa sprawiła mnóstwo zawirowań na rynku pracy. Pomimo, iż wiele osób straciło dotychczasowe zatrudnienie lub musiało zmienić pracę. Znalezienie pracy w Szczecinie jest obecnie nieco trudniejsze, niż np. półtora roku temu. Okazuje się jednak, że w obliczu kryzysu, wciąż jest wiele zawodów, w których bez większych problemów można znaleźć zatrudnienie. Jakich pracowników poszukują najczęściej pracodawcy ze Szczecina? Sprawdziliśmy.

Prognoza na 2021 rok określa, jakie zawody będą w najbliższych miesiącach oceniane jako deficytowe, czyli takie, w których w tym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy. Zapotrzebowanie pracodawców powinno być w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka. Oznacza to, że znalezienie pracy w tych zawodach powinno być dość łatwe.

Zobacz też: Na nazwach tych zachodniopomorskich miejscowości można połamać sobie język! [GALERIA, TOP 15]

Prognoza oparta jest na opinii ekspertów, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i wspólnie analizują sytuację na rynku pracy. Badanie jest przeprowadzane na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w poszczególnych zawodach przygotowana osobno dla każdego powiatu. Jak się okazuje, zawodów deficytowych w Szczecinie jest dość sporo i niekoniecznie są to zawody wymagające szczególnych kwalifikacji. Kto w 2021 roku ma największą szansę na znalezienie pracy w Szczecinie? Zobaczcie w poniższym zestawieniu!

Fiesta na ulicach Warszawy pomimo lockdownu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE