Testy Multiselect 2020 do służby więziennej - czy każdy się nadaje?
Czy każdy nadaje się do pracy w służbach mundurowych? Kto może zostać funkcjonariuszem służby więziennej? Rekrutacja przebiega wieloetapowo, dlatego każdy kandydat musi przejść długą drogę, zanim rozpocznie służbę. W rekrutacji do służby więziennej należy przejść następujące testy:
- testy na refleks,
- testy na spostrzegawczość,
- testy psychologiczne/osobowości,
- układanie logicznych zdań z rozsypki wyrazowej,
- testy wiedzy ogólnej
- testy Ravena
- wiele innych z którymi mamy do czynienia na prawdziwych testach do służby więziennej.
Test psychologiczny Multiselect 2020 obejmuje m.in. zagadnienia z wiedzy ogólnej, badanie predyspozycji psychologicznych, spostrzegawczości czy wiedzy matematycznej. Składa się z kilkudziesięciu pytań i zadań, które należy rozwiązać w określonym czasie. Niektóre są bardzo proste, jednak część z nich wymaga dłuższego zastanowienia. Niektóre pytania mogą być też bardzo podchwytliwe!
Czy łatwo zdać testy psychologiczne Multiselect? Przekonaj się sam? Wybraliśmy dla Was kilka pytań z różnych dziedzin, które mogą pojawić się na teście. Czy uda Ci się osiągnąć co najmniej połowę prawidłowych odpowiedzi?
Czym są testy Multiselect 2020?
Testy psychologiczne Multiselect zostały wprowadzone w 2020 roku dla kandydatów do służby w policji, straży granicznej i służby więziennej. W przypadku rekrutacji do służby więziennej kandydaci mają do rozwiązania specjalistyczne testy psychologiczne, mające sprawdzić ich predyspozycje do pełnienia danych obowiązków. Testy różnią się od tych, które przeprowadzane są w przypadku rekrutacji do policji. Wszystkie służby mają jednak wspólną cechę – służą one zapewnieniu bezpieczeństwa. Kandydaci muszą więc posiadać odpowiednie predyspozycje.
Osoba zbyt wrażliwa bądź impulsywna nie poradzi sobie z wymaganiami stawianymi w służbie więziennej. Może to doprowadzić do ciągłej frustracji, poddenerwowania czy nawet załamania nerwowego. Osoby pełniące służbę w więziennictwie muszą cechować się dużym opanowaniem, ograniczoną wrażliwością, a wręcz gruboskórnością. Związane jest to z charakterem pracy, w której na swojej drodze można spotkać ludzi różnego pokroju - nieobliczalnych, często agresywnych czy naruszających nietykalność cielesną mundurowego.
Testy psychologiczne mają więc za zadanie sprawdzić cechy charakteru kandydata i określić, czy nadaje się on do danej służby i jest w stanie poradzić sobie z jej specyfiką.
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ