Przemoc, agresja - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Przemoc domowe na Warmii i Mazurach.

Szczecin: Dramat w hospicjum. ZWYRODNIALEC pastwił się nad chorym człowiekiem. WSTRZĄSAJĄCE szczegóły!

2020-10-23 13:12

Nawet 10 lat za kratkami grozi 43-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad podopiecznym hospicjum. Zwyrodnialec wkrótce stanie przed sądem.

Do sądu trafił już akt oskarżenia w sprawie mężczyzny, który w bestialski wręcz sposób traktował chorego człowieka. Szczegóły są przerażające.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w czerwcu. 43-latek bił i dusił pokrzywdzonego, przywiązywał go również do łóżka.

- W toku postępowania ustalono, że podejrzany wielokrotnie trzymając pokrzywdzonego za różne części ciała, w tym uciskając szyję potrząsał nim - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Nadto wkładał mu w usta zwiniętą skarpetę, którą przytrzymywał dłonią by nie wypadła.

To jednak nie koniec tortur, które oprawca stosował wobec swojej ofiary.

- Przywiązywał także pokrzywdzonego do poręczy łóżka, a następnie bił po różnych częściach ciała - dodaje rzeczniczka prokuratury. - Dodatkowo w dniu 19 czerwca 2020 r. podejrzany bił pokrzywdzonego w twarz zaciśniętą w pięść ręką, a następnie naprzemiennie otwartą prawą i lewą dłonią w okolice twarzy.

Obrażenia spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie powłok miękkich jego twarzy, a w szczególności wargi górnej.

Moment znęcania się nad podopiecznym hospicjum zarejestrowała kamera monitoringu, która znajdowała się w pokoju chorego. To pozwoliło zatrzymać oprawcę, który trafił do aresztu.

43-latek przyznał się do zarzucanego czynu oraz złożył wyjaśnienia. Wkrótce odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Za znęcanie się grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

Przypiął się kajdankami do kierownicy i wjechał do Odry. Wypadek w Szczecinie