Przemoc

i

Autor: ninocare / CC0 / pixabay.com

Gryfice: Pastwił się nad własną matką. Ubliżał i dotkliwie pobił! Pomoc wezwała opiekunka

2020-10-19 10:55

Koszmar starszej kobiety trwał wiele tygodni. Syn krzyczał na nią, ubliżał i niejednokrotnie dotkliwie pobił. Oprawca wkrótce stanie przed sądem.

Do dramatycznych zdarzeń dochodziło w Gryficach, co najmniej od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką - krzyczał na nią, ubliżał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, bił po całym ciele, co spowodował u niej liczne obrażenia ciała. Kobieta miała ranę tłuczoną w okolicy powieki, krwiaki na oczodole i żuchwie, a także liczne rany na ramieniu i palcach.

Ślady przemocy zauważyła pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach, z którego opieki korzystała pokrzywdzona kobieta.

- Podczas jednej z wizyt pracownica tego ośrodka dostrzegła na ciele pokrzywdzonej zasinienie na czole oraz na lewym ramieniu - mówi Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W związku z tym powiadomiono policję.

50-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Mężczyzna w przeszłości był już karany sądownie.

Do sądu wpłynął już akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu opracy. Za znęcanie się grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać KARA ŚMIERCI?
Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala