HORROR na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Między grobami walały się ludzkie SZCZĄTKI!

2020-11-17 8:54

To był obrazek jak z najstraszniejszego horroru. Szczecinianka, która odwiedziła grób swoich bliskich na cmentarzu, dokonała makabrycznego odkrycia. Między mogiłami, na hałdzie ziemi i na dnie grobu przygotowanego do pochówku leżały ludzkie szczątki.

Do bulwersującego odkrycia doszło w minioną niedzielę na największej nekropolii w Polsce, czyli szczecińskim Cmentarzu Centralnym. Obok grobu przygotowanego do tzw. dochowania, czyli kolejnego pochówku w tej samej mogile, na hałdzie ziemi leżały ludzkie kości, fragmenty odzieży i resztki trumny. Szczątki były widoczne także w wykopanym dole.

Okazało się, że odpowiedzialność ponosi jedna z firm pogrzebowych, świadczących usługi na terenie Cmentarza Centralnego.

- Sprawcą karygodnego zachowania jest firma "Hades", której pracownicy złamali wszystkie możliwe reguły - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Po pierwsze, nie powinni prowadzić prac w niedzielę. Kolejna zasada jest taka, że kopiąc grób głębinowy, firmy pogrzebowe mają robić to w taki sposób, aby nie uszkodzić pobliskich grobów czy infrastruktury. Wszystko dookoła powinno być odpowiednio zabezpieczone: odgrodzone biało-czerwoną taśmą i zawsze należy ustawiać tablice ostrzegawcze.

W związku z podejrzeniem przestępstwa znieważenia zwłok, sprawą zajęła się również policja. Na miejscu makabrycznego odkrycia przeprowadzono wizję lokalną. Firma, której pracownicy dopuścili się skandalicznego zachowania, została ukarana.

- Na firmę "Hades" nałożony został 15-dniowy zakaz wjazdu oraz zakaz świadczenia usług pogrzebowych na wszystkich szczecińskich cmentarzach komunalnych - dodaje Andrzej Kus.

Osoby odpowiedzialne za zaistniałą sytuację, mogą również spodziewać się konsekwencji prawnych. Za znieważenie zwłok może im grozić kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Co wiesz o Cmentarzu Centralnym w Szczecinie?

Pytanie 1 z 10
Cmentarz Centralny w Szczecinie powstał w latach:
List na cmentarzu