Kajdanki

i

Autor: mat. policji

"Gangster" z Goleniowa próbował wymusić HARACZ. Chodziło o NIEWIARYGODNĄ kwotę!

2020-11-27 8:25

Próbował wymuszać haracz na innym mężczyźnie, na dodatek pobił swoją ofiarę. Chciał w ten sposób "dorobić" 20 złotych tygodniowo. Wkrótce 36-letni "gangster" z Goleniowa odpowie za swoje czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło 31 lipca. Tego dnia dwóch mężczyzn spotkało się w pobliżu jednego z goleniowskich hoteli, w których wynajmowali pokoje. Doszło do rękoczynów. 36-latek dwukrotnie kopnął pokrzywdzonego w okolice głowy. W ten sposób chciał go zastraszyć, by pobierać od niego haracz. Zażądał od pokrzywdzonego mężczyzny, by ten co tydzień płacił mu 20 zł.

- Po powrocie pokrzywdzonego do hotelu podejrzany ponownie się z nim spotkał, żądając zapłaty 20 zł, grożąc jednocześnie pobiciem w przypadku unikania płatności - tłumaczy Alicja Macugowska Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Na skutek zadanych kopnięć pokrzywdzony doznał obrażeń pod postacią stłuczenia ręki prawej oraz stłuczenia ramienia prawego z naderwaniem mięśnia trójgłowego, co spowodowało naruszenie czynności prawej kończyny na okres do dni 7.

Jak się okazało, w okresie pomiędzy 25 lipca i 31 lipca 2020 r. 36-latek groził swojej ofierze uszkodzeniem ciała.

W wyniku działań policji sprawca wymuszeń został zatrzymany i trafił do aresztu.

- Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia - dodaje rzeczniczka prokuratury. - W przeszłości był karany sądownie.

Wkrótce mężczyzna stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Za zarzucane mu wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają