Dźwigozaurowa huśtawka stanęła na bulwarze

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Dźwigozaurowa huśtawka stanęła na bulwarze

"Dźwigozaurowa" huśtawka na szczecińskich bulwarach jak małpi gaj. "Dzicz!", "Hołota!"

2022-07-11 10:17

Miała być atrakcją szczecińskich bulwarów, jednak wiele wskazuje na to, że "dźwigozaurowa" huśtawka wkrótce znów trafi do warsztatu, gdzie będzie musiała przejść gruntowną modernizację. Wszystko z powodu nieodpowiedzialnej młodzieży, która traktuje instalację jak małpi gaj. Zamiast korzystać z huśtawki zgodnie z jej przeznaczeniem, wspinają się na konstrukcję, co może doprowadzić do jej uszkodzenia.

Zdjęcie "obleganej" huśtawki na Bulwarze Gdyńskim pojawiło się na popularnym facebookowym profilu "Szczecin się zmienia". Widzimy na nim jak młodzi ludzie tłumnie wspinają się na szczyt konstrukcji, ryzykując nie tylko upadkiem, ale także uszkodzeniem huśtawki.

Powrót najpopularniejszej szczecińskiej huśtawki. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na bulwarach

Miejsce, w którym ustawiono huśtawkę, jest dość "specyficzne". Mianowicie jest to strefa, w której można spożywać alkohol bez obawy o otrzymanie mandatu. Można spotkać tu wielu młodych ludzi, którzy przychodzą na bulwar napić się "piwa pod chmurką". Nie wszyscy jednak potrafią to robić w kulturalny i cywilizowany sposób. Wystarczy kilka łyków czegoś mocniejszego i u niektórych ujawnia się ułańska fantazja. Niejednokrotnie dochodziło do przypadków, gdy ktoś próbował wykąpać się w Odrze lub dochodziło do bójek lub aktów wandalizmu.

Czytaj też: Morskie Centrum Nauki w Szczecinie w całej okazałości. Na otwarcie jeszcze poczekamy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pod wpisem pojawiły się dziesiątki komentarzy, w których internauci nie przebierają w słowach pod adresem ludzi wspinających się na "dźwigozaury". Mieszkańcy coraz częściej mówią, że lokalizacja huśtawki jest nietrafiona, gdyż w tym miejscu jest ona narażona na akty wandalizmu.

  • "To jest klasyczny akt wandalizmu i za to są przewidziane kary. Gdzie jest straż miejska i policja?"
  • "Cytując klasyka: co za dzicz!!!"
  • "Proponuję w miejsce tej ławki zainstalować "małpi gaj". Szybko sie tam odnajdą."
  • "Polejcie im więcej "niskoprocentowego"..."
  • "To słynna szczecińska hołota. Możliwość spożywania wódy przeciąga taki element w te obszary."
  • "U nas coś postawić to długo to nie wytrzyma, widać dzieciaki że nie macie szacunku, dlaczego tam nie chodzi policja lub straż miejska."
  • "Całkiem sporo osób zwracało uwagę, że to się tak skończy, ale to debil, który się uparł się to stawiać w najgorszej meliniarni na bulwarach powinien to naprawiać z własnej kieszeni."
  • "Kolejny, niepodważalny dowód na to, że człowiek pochodzi od małpy..."
  • "Bydło. Byleby tylko zrobić coś debilnego i zaistnieć na tiktoku."

- czytamy w komentarzach.

Czytaj też: Bilet za 9 euro bije rekordy popularności! Jak tanio podróżować po Niemczech? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Huśtawka, która nawiązuje kształtem do jednego z symboli Szczecina, czyli zabytkowych portowych żurawi z Nabrzeża Starówka, była hitem festiwalu Pol'and'Rock 2021, który odbył się na lotnisku Makowce-Płoty. Ustawiały się do niej gigantyczne kolejki chętnych do pamiątkowego zdjęcia. Później wyruszyła na kilkumiesięczne turnée po Polsce i odwiedziła m.in. Warszawę, Łódź i Rzeszów, gdzie pojawiała się w reprezentacyjnych miejscach, by promować Szczecin i Pomorze Zachodnie. W listopadzie 2021 roku stanęła na placu Orła Białego w Szczecinie, jednak po kilku miesiącach została uszkodzona i ostatecznie zniknęła z głównego placu Starego Miasta. W czerwcu 2022 roku "dźwigozaurowa" huśtawka znów pojawiła się w przestrzeni miasta, tym razem na Bulwarze Gdyńskim. Krótko po jej zamontowaniu, została uszkodzona. Na szczęście szybko udało się ją naprawić.

Sonda
Picie alkoholu na szczecińskich bulwarach powinno być...
Nasi Partnerzy polecają