Dźwigozaurowa huśtawka stanęła na bulwarze

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Dźwigozaurowa huśtawka stanęła na bulwarze

Powrót hitu Pol'and'Rock Festival 2021. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na szczecińskich bulwarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-06-17 7:52

Była hitem festiwalu Pol'and'Rock, później zwiedziła całą Polskę, by powrócić do Szczecina. "Dźwigozaurowa" huśtawka przez kilka miesięcy stała na placu Orła Białego, a teraz pojawiła się w zupełnie nowym miejscu, w sąsiedztwie swojego pierwowzoru i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Huśtawka, która nawiązuje kształtem do jednego z symboli Szczecina, czyli zabytkowych portowych żurawi z Nabrzeża Starówka, była jedną z atrakcji festiwalu Pol'and'Rock 2021, który odbył się na lotnisku Makowce-Płoty. Ustawiały się do niej gigantyczne kolejki chętnych do pamiątkowego zdjęcia.

Później huśtawka wyruszyła na kilkumiesięczne turnée po Polsce i odwiedziła m.in. Warszawę, Łódź i Rzeszów, gdzie pojawiała się w reprezentacyjnych miejscach, by promować Szczecin i Pomorze Zachodnie.

W listopadzie 2021 roku "dźwigozaurowa" huśtawka stanęła na placu Orła Białego w Szczecinie. Była prawdziwą ozdobą i atrakcją tego miejsca, jednak po kilku miesiącach została uszkodzona i ostatecznie zniknęła z głównego placu Starego Miasta. Kilka kolejnych tygodni spędziła w warsztacie, gdzie została naprawiona i odnowiona, by powrócić w przestrzeń miasta.

Czytaj też: Odnowili, a potem zostały zburzone. Co dalej ze schodami na ulicy Szarotki?

Powrót najpopularniejszej szczecińskiej huśtawki. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na bulwarach

Tym razem "rozbujane dźwigozaury" trafiły tam, gdzie pasują chyba najbardziej, czyli nad Odrę. Teraz możemy je podziwiać na bulwarze na Łasztowni, skąd można podziwiać panoramę Szczecina.

Huśtawka została ustawiona w sąsiedztwie swojego pierwowzoru, czyli prawdziwych "dźwigozaurów", które znajdują się kilkaset metrów dalej, na Nabrzeżu Starówka.Z pewnością w tym miejscu będzie dużą atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających Szczecin podczas tegorocznych wakacji. Oby tylko nie stała się celem działań wandali i tych, którzy przesadzą z mocniejszymi trunkami. Przypomnijmy, w tej części bulwarów spożywanie alkoholu nie jest zabronione.

Czytaj też: Krzysztof Miruć: "Jestem fetyszystą betonu". Zobacz rozmowę ze znanym architektem HGTV i TVN! [WIDEO]

Sonda
Która lokalizacja "dźwigozaurowej" huśtawki jest lepsza?