Dźwigozaurowa huśtawka stanęła na placu Orła Białego

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Instalacja wróciła do Szczecina po kilkumiesięcznej trasie po największych miastach Polski

Zwiedziła całą Polskę, teraz można zobaczyć ją w Szczecinie. Wielka huśtawka stanęła na placu Orła Białego

2021-11-04 10:39

Była jedną z atrakcji festiwalu Pol'and'Rock, później wyruszyła na kilkumiesięczne turnée po Polsce. Ogromna huśtawka o kształcie szczecińskich dźwigozaurów odwiedziła m.in. Warszawę, Łódź i Rzeszów, by w końcu pojawić się w Szczecinie i stanąć na placu Orła Białego.

Podczas festiwalu Pol'and'Rock 2021, który odbył się na lotnisku Makowce-Płoty, "dźwigozaurowa" huśtawka zrobiła prawdziwą furorę. W kolejce do niej ustawiały się gigantyczne kolejki. Następnie pojechała do Międzyzdrojów, a później odwiedziła największe miasta w Polsce, by promować województwo zachodniopomorskie. Huśtawkę można było podziwiać w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku i Wrocławiu.

– Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, radość życia i wypoczynek w dobrym klimacie – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W środę, 3 listopada, konstrukcja została ustawiona na szczecińskim Starym Mieście. Przez kolejne miesiące huśtawka będzie atrakcją dla odwiedzających plac Orła Białego. Pozostanie w tym miejscu co najmniej do końca stycznia 2022 roku.

Czytaj też: Wyjątkowe dzieło w centrum Szczecina upamiętnia twórczość Stanisława Lema [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

"Dźwigozaurowa" huśtawka to pierwsza, jednak - jak zapewniają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego - nie ostatnia taka instalacja, która będzie promować nasz region.

– Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, artystów, organizacji społecznych - mówi Tomasz Maciejewski z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. - Będą one realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, działanie 1.14: Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym – „Ster na innowacje – etap II”.

Rozwiąż QUIZ: Śpiewała o nich sama NOSOWSKA! Co wiesz o szczecińskich "dźwigozaurach"?

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Gigantyczna huśtawka na dźwigozaurach wróciła do Szczecina
Nasi Partnerzy polecają