Wyjątkowe dzieło w centrum Szczecina upamiętnia twórczość  Stanisława Lema

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wyjątkowe dzieło w centrum Szczecina upamiętnia twórczość Stanisława Lema

Wyjątkowe dzieło w centrum Szczecina upamiętnia twórczość Stanisława Lema [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-11-02 10:00

Od soboty mieszkańcy Szczecina mogą podziwiać nowy mural w centrum miasta. Dzieło, które powstało w podwórku w okolicach placu Żołnierza upamiętnia twórczość wybitnego poskiego pisarza Stanisława Lema w setną rocznicę jego urodzin.

Dzieło powstało na ścianie pawilonu w podwórku między ul. Bałuki i al. Jana Pawła II. Jego autorami jest trójka szczecińskich artystów. Zaprojektowała go Kasia Zimnoch, a w jego realizacji pomagali Agata Grzybowska i Paweł Kleszczewski. Prace nad malowidłem trwały kilka dni. Ostateczny efekt można podziwiać od soboty, 30 października.

Czytaj też: Banksy tu był? Tajemnicze dzieło ozdobiło ścianę w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć:

- Nasz mural przedstawia dwa roboty - mówi Paweł Kleszczewski, jeden z twórców dzieła. -jeden mniejszy, którego widać w całości a drugi bardzo duży, którego zmieściła się tylko głowa. Kartka-wydruk, na którym są cytaty z książek Lema jest elementem łączącym oba roboty.

Mural przy ul. Bałuki jest jednym z elementów projektu "LEMoniada", zainicjowanego przez Dom Kultury 13 Muz w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema - pisarza, filozofa oraz futurologa. Projektowi towarzyszą różne wydarzenia związane z jego twórczością. Wcześniej w jego ramach mieszkańcy Szczecina mogli m.in. podziwiać wystawę robotów w Alei Kwiatowej.

Czytaj więcej: Inwazja robotów w centrum Szczecina. Robią wrażenie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mural przy ul. Bałuki jest kolejnym, który można podziwiać w przestrzeni Szczecina. W ostatnich miesiącach w mieście powstało łącznie kilkanaście wielkoformatowych dzieł, zdobiących ściany budynków.

Czytaj też: "Sokół Millenium" w Szczecinie. Wyjątkowy mural powstał na ul. Kolumba [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać jeszcze więcej murali?
Nowy mural w centrum Szczecina upamiętnia twórczość Stanisława Lema
Nasi Partnerzy polecają