Inwazja robotów w centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wystawa robotów w Alei Kwiatowej

Inwazja robotów w centrum Szczecina. Robią wrażenie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-08-09 19:26

Niezwykłe roboty opanowały Aleję Kwiatową w centrum Szczecina. Są jedyne w swoim rodzaju, bo powstały z niebanalnych materiałów, m.in. starej pralki, radiomagnetofonu czy latarni ulicznej. Warto je nie tylko zobaczyć z bliska, podczas spaceru po mieście, ale także wejść z nimi w interakcję! Wyjątkową wystawę będzie można podziwiać przez najbliższe tygodnie.

Od kilku dni w przestrzeni Alei Kwiatowej na placu Żołnierza Polskiego można podziwiać wyjątkową wystawę "Roboty miejskie - wystawa przyszłości", zorganizowaną przez Dom Kultury 13 Muz.

Wystawa jest prezentacją efektów „Kosmicznych warsztatów technicznych”, podczas których uczestnicy rzeźbili roboty ze złomu i elektrośmieci, m.in. z elementów starych komputerów, sprzętu gospodarstwa domowego czy nawet ulicznej latarni. Na szczególną uwagę zasługuje robot wykonany m.in. z pralki "Frani" i tuby od starego patefonu, z którym można wejść w interakcję.

Czytaj też: Mieszkanie do wynajęcia na szczecińskim Pogodnie. To ogłoszenie jest HITEM Internetu!

Wystawa "Roboty miejskie - wystawa przyszłości" odbywa się w ramach projektu "LEMoniada" promującego twórczość Stanisława Lema w kontekście 100. rocznicy urodzin pisarza, filozofa oraz futurologa w ramach programu "Promocja czytelnictwa". Wydarzeniu towarzyszą różne wydarzenia związane z twórczością Stanisława Lema, odbywające się w różnych punktach miasta.

Roboty w Alei Kwiatowej będzie można podziwiać do końca sierpnia.

Czytaj też: O włos od śmierci. Dziewczyna prawie weszła pod tramwaj! "Odłóżcie te cholerne telefony!"

Sonda
Czytałeś książki Stanisława Lema?
Inwazja robotów w centrum Szczecina. Niecodzienna wystawa w Alei Kwiatowej
Nasi Partnerzy polecają