O włos od śmierci. Dziewczyna prawie weszła pod tramwaj!

i

Autor: Facebook / Uwaga tramwaj O włos od śmierci. Dziewczyna prawie weszła pod tramwaj!

Szczecin: O włos od śmierci. Dziewczyna prawie weszła pod tramwaj! "Odłóżcie te cholerne telefony!"

2021-07-16 9:53

Dosłownie sekundy i centrymetry dzieliły od tragedii młodą dziewczynę, która zapatrzona w telefon weszła na torowisko tuż przed tramwajem ruszającym z przystanku. Kolejny pojazd nadjeżdżał z przeciwnej strony. Film, który został opublikowany w mediach społecznościowych, powinien być ostrzeżeniem dla tych, którzy przedkładają świat wirtualny ponad własne bezpieczeństwo.

Na nagraniu, które zostało opublikowane na facebookowym profilu "Uwaga tramwaj", możemy zobaczyć sytuację, do której doszło w czwartek, w okolicach przystanku tramwajowego przy Trasie Zamkowej. Młoda dziewczyna, zapatrzona w ekran smartfona, wchodzi na torowisko tramwajowe tuż przed tramwajem ruszającym z przystanku. Dodatkowo z przeciwnej strony nadjeżdża kolejny tramwaj.

"Nastawnik do przodu powoli ruch, zero upewnienia się przez tę dziewczynę czy można bezpiecznie przekroczyć torowisko, oczywiście telefon na pierwszym planie. Dzwonek, hamowanie i...... świat spowolniał. Już widziałem... odbicie od wagonu, wciągnięcie pod wagon, potrącenie - może śmiertelne. Na szczęście skończyło się na wyobraźni, uldze i kilku przekleństwach rzuconych pod nosem które wyciszyłem..."

- czytamy w opisie filmu.

Niestety podobnych sytuacji jest wciąż bardzo dużo, pomimo wprowadzenia nowych przepisów, które zabraniają używania telefonów podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Autor nagrania apeluje:

"Proszę Was rozglądajcie się w obie strony za każdym razem a telefon na chwilę do rączki a najlepiej do kieszonki! Od czerwca zmieniły się przepisy związane z pieszymi. Jeden z punkótw mówi, że tramwaj ma pierwszeństwo przed pieszym. Kolejny przepis mówi o zakazie używania telefonu przechodząc przez przejście dla pieszych. Tak, odłóżcie te cholerne telefony i żyjcie. Na cmentarz jeszcze zdążycie się wybrać!"

Czytaj też: Dziewczynka WPATRZYŁA się w smartfona, nagle nadjechał tramwaj. To mogło skończyć się tragicznie!

Pod filmem pojawiły się liczne komentarze:

  • "Selekcja naturalna, tylko dlaczego kosztem motorniczego który miałby ten widok przed oczami do końca życia."
  • "Szkoda że tym pustym łbem nie walnęła."
  • "Do usranej za przeproszeniem śmierci można się dopraszać jak u podwyżkę u szefa. Zombie są i będą."

Niektórzy internauci bronili jednak dziewczyny, a winą za zaistniałą sytuację obarczali motorniczego.

  • "A tym dzwonieniem się przestraszyła i by wpadła pod drugi..."
  • "Ten dzwonek mógł doprowadzić do tragedii..."
  • "Na filmie widać, że tramwaj stoi, a dziewczyna ewidentnie i stanowczo kieruje się do przejścia przez torowisko. Motorniczy to LEKCEWAŻY i rusza. Dzwoni dzwoneczkiem i wystraszona dziewczyna niemal nie wbiega wprost pod jadący z przeciwka tramwaj."

Cały film można zobaczyć na profilu "Uwaga tramwaj" na Facebooku.

Czytaj też: Cała trójka wpatrzona w telefony. O mało nie ZGINĘLI pod kołami tramwaju! [WIDEO]

To się mogło skończyć TRAGICZNIE! Wdrapali się na tramwaj. Grożą im POWAŻNE konsekwencje