Mieszkanie do wynajęcia na szczecińskim Pogodnie. To ogłoszenie jest HITEM Internetu!

i

Autor: pixabay / zrzut ekranu

Mieszkanie do wynajęcia na szczecińskim Pogodnie. To ogłoszenie jest HITEM Internetu!

2021-08-09 7:20

Popyt na wynajem mieszkań jest ogromny. Sytuacja sprawia, że właściciele nieruchomości robią wszystko, by jak najmniejszym kosztem zarobić jak najwięcej na wynajmie jakże cennych metrów kwadratowych. Okazuje się jednak, że w pogoni za szybkim zyskiem, wykazują się wyjątkową kreatywnością, często przekraczając granice absurdu. Tak było w przypadku ogłoszenia dotyczącego wynajmu mieszkania na szczecińskim Pogodnie - jednym z najbardziej popularnych osiedli w mieście. Anons stał się hitem Internetu.

W popularnym serwisie ogłoszeniowym pojawiła się oferta wynajmu dwupokojowego mieszkania z kuchnią i łazienką przy ul. Wieniawskiego. Proponowany czynsz wydawał się bardzo atrakcyjny. Okazało się jednak, że jest pewien kruczek. Właściciel zażyczył sobie 1000 złotych plus opłaty za media... i coś jeszcze. I właśnie te dodatkowe warunki wynajmu mieszkania spowodowały, że o ofercie szybko zrobiło się głośno, nie tylko w Szczecinie, ale w całej Polsce.

Mianowicie właściciel mieszkania doliczył do czynszu "otoczenie opieką" należącego do niego gospodarstwa domowego, a mianowicie: sprzątania trzy razy w tygodniu, opieki nad dwójką dziewczynek w wieku 8 i 12 lat, gotowania dla nich posiłków, robienia zakupów, koszenia trawy i dbania o ogródek w zamian za możliwość korzystania, a także opieki nad kotkiem. Oferta skierowana jest do "ciepłych, otwartych i sympatycznych ludzi".

Czytaj też: O włos od śmierci. Dziewczyna prawie weszła pod tramwaj! "Odłóżcie te cholerne telefony!"

Krótko mówiąc "pan właściciel" poszukuje nie tyle lokatorów, co lokajów, którzy za niewygórowaną opłatę i kilka obowiązków będą mogli cieszyć się własnym gniazdkiem w atrakcyjnej lokalizacji.

Ciąg dalszy artykułu pod galerią

Ogłoszenie błyskawicznie stało się prawdziwym hitem sieci. Zrzuty ekranu pojawiły się na popularnych profilach w mediach społecznościowych, m.in. na "Dej, mam horom curke" i "Vogule Poland" i wywołały lawinę komentarzy. Tę niecodzienną sytuację opisał również satyryczny portal ASZdziennik.pl.

Internauci nie pozostawili na autorze anonsu przysłowiowej "suchej nitki".

  • "Jakby były do tego frytki, to bym brał."
  • "Płacisz i jeszcze robisz. Idealny pracownik dla każdego pracodawcy."
  • "No, Panicz całą gębą."
  • "Interes życia - dej 1000, opłać media i baw bombelki i kotka."
  • "Czyli szuka darmowego sługi, który jeszcze będzie płacić za wynajem mieszkania. Normalnie szansa i zaraz marzenie każdego człowieka."
  • "A można było streścić to w jednym zdaniu: szukam sluzacej."
  • "Rzucam wszystko, całe swoje dotychczasowe życie i zgłaszam się tam."
  • "Jedyne co mnie przekonuje to kot."

- czytamy m.in. w komentarzach pod wpisami w mediach społecznościowych.

Po rozgłosie, który zafundowały szczecińskiemu "landlordowi" ogólnopolskie media, oferta szybko zniknęła z portalu ogłoszeniowego. Czyżby w kolejce do mieszkania ustawiła się długa kolejka?

Bylibyście chętni na takie "atrakcyjne" warunki wynajmu? Piszcie w komentarzach!

Czytaj też: FARCIARZ ze Szczecina. Wydał trochę drobnych w galerii handlowej. Teraz ma FORSY jak lodu!

Sonda
Mieszkasz "na swoim", czy wynajmujesz?
Niecodzienna metamorfoza bramy w kamienicy w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają