Tajemniczy mural w centrum Szczecina

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Tajemniczy mural w centrum Szczecina

Banksy tu był? Tajemnicze dzieło ozdobiło ścianę w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-07 14:31

Mural, który pojawił się na jednej ze ścian bloku mieszkalnego w centrum Szczecina, wywołał spore zainteresowanie wśród mieszkańców. Czarno-biała grafika wielu kojarzy się bowiem z dziełami jednego z najbardziej znanych artystów nurtu street-art na świecie, czyli tajemniczego twórcy występującego pod pseudonimem Banksy. Czy to możliwe, żeby to było jego dzieło?

Obraz w formie szablonowego graffiti powstał na jednym z bloków w centrum miasta i przedstawia dwoje starszych ludzi: mężczyznę, który podnosi kobietę, by ta mogła złapać się drabinki prowadzącej na dach. Nie wiadomo, kto go stworzył. Dzieło nie zostało podpisane. Mural jednak od razu skojarzył się mieszkańcom z dziełami tajemniczego brytyjskiego artysty - zarówno dzięki zastosowanej technice, jak i uderzającemu podobieństwu do innych jego dzieł.

Czytaj też: Wygrał "Must Be The Music", później został księdzem. Maciej Czaczyk nagrał duet z raperem

Prawdopodobieństwo, że Banksy odwiedził Szczecin, jest znikome, a wręcz żadne. Jednak podobieństwo do jego prac jest rzeczywiście bardzo duże. Może to świadczyć, że autor muralu bardzo inspirował się dotychczasową twórczością tajemniczego brytyjskiego artysty, na temat którego powstało już wiele legend.

Kim naprawdę jest słynny Banksy i jak się nazywa - tego nikt nie wie. Według różnych wersji, jego prawdziwe imię i nazwisko to Robert Banks (według gazety „The Guardian”), Robin Gunningham (według „The Mail on Sunday”), czy Robin Banksy. Prace Banksy'ego pojawiają się przede wszystkim w Londynie, jednak można je znaleźć również w innych miejscach na świecie. Łączą w sobie grafitti i technikę szablonową i odnoszą się najczęściej do bieżących kwestii społecznych i polityki.

Czytaj też: Urban Art Szczecin 2021. Artyści odmienili ścianę przy ul. Taczaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać jeszcze więcej murali?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany