Maciej Czaczyk

i

Autor: YouTube / xMaciej Czaczyk

Wygrał "Must Be The Music", później został księdzem. Maciej Czaczyk nagrał duet z raperem

2021-09-07 11:31

Urodził się 27 lat temu w Szczecinie. Dziesięć lat temu, w wieku 17 lat wygrał program "Must Be The Music", a rok później ukazała się jego debiutancka płyta. Dobrze zapowiadający się wokalista postanowił jednak całkowicie zmienić swoje plany i został księdzem. Maciej Czaczyk nie zapomniał jednak o muzyce i co jakiś czas powraca do swojej dawnej pasji. Ostatnio, wspólnie z raperem Tau, nagrał utwór promujący film o kardynale Wyszyńskim.

Piosenka "Wielkie Serce" pojawiła się w serwisach streamingowych kilka dni temu. Raper Tau zaprosił do współpracy księdza Macieja Czaczyka, którego możemy usłyszeć w refrenach. Utwór jest zapowiedzią filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie", który trafi na ekrany kin 17 września. W rolach głównych wystąpili m.in. Ksawery Szlenkier, Małgorzata Kożuchowska, Ida Nowakowska i Adam Fidusiewicz.

Zdjęcia do teledysku "Wielkie Serce" zrealizowano w Towarzystwie Opieki dla Ociemniałych w Laskach.

Kim jest Maciej Czaczyk?

W 2011 roku, jako 17-latek, Maciej Czaczyk wygrał telewizyjny show "Must Be The Music". Rok później ukazała się jego debiutancka płyta "Maciej Czaczyk", gdzie znalazły się utwory napisane m.in. przez Roberta Jansona z grupy Varius Manx. Jednym z największych przebojów artysty była piosenka "Liście na wietrze", która trafiła na szczyty list przebojów w wielu stacjach radiowych. W 2013, po ukończeniu liceum postanowił zrezygnować z show-businessu i rozpoczął naukę w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. W 2019 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od dwóch lat pełni posługę kapłańską w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu.

Czytaj więcej: Zwycięzca "Must Be The Music" jest już księdzem! Maciej Czaczyk przyjął święcenia kapłańskie

Ksiądz Maciej Czaczyk nie zapomniał jednak o muzyce. Rok temu, wspólnie ze swoim kolegą z Wrocławia, również księdzem, nagrał utwór "Wszyscy". Znany jest również z niekonwencjonalnych metod kontaktu z parafianami. Podczas pierwszej fali epidemii, spotykał się z nimi w "wirtualny" sposób, publikując filmy w serwisie YouTube.

Czytaj też: Wygrał "Must Be The Music", później został KSIĘDZEM. Posłuchaj jak RAPUJE Maciej Czaczyk!

Sonda
Chodzisz regularnie do kościoła?
Ksiądz testował zjeżdżalnię na placu zabaw