Ks. Jakub Bartczak i ks. Maciej Czaczyk - Wszyscy

i

Autor: YouTube / kadr z teledysku

Wygrał "Must Be The Music", później został KSIĘDZEM. Posłuchaj jak RAPUJE Maciej Czaczyk!

2020-11-09 8:47

Urodził się 26 lat temu w Szczecinie. Jako 17-latek wygrał program "Must Be The Music", a rok później ukazała się jego debiutancka płyta. Dobrze zapowiadający się wokalista postanowił jednak zmienić plany i został księdzem. Maciej Czaczyk nie zapomniał jednak o muzyce. Ostatnio, wspólnie ze swoim kolegą z Wrocławia, również księdzem, nagrał utwór "Wszyscy". Posłuchajcie rapujących księży!

Od ponad roku ksiądz Maciej pełni posługę kapłańską w Myśliborzu. Wciąż jednak pozostaje wierny muzyce. Ostatnio wspólnie z księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, który także znany jest ze swoich muzycznych dokonań jako raper w sutannie, nagrał utwór "Wszyscy". W ten, dość niecodzienny sposób, duchowni próbują dotrzeć do młodszej części społeczeństwa, głosząc ewangelię. Utwór znalazł się na płycie "#Siemodle" - czwartym albumie w dyskografii księdza Jakuba.

Kim jest Maciej Czaczyk?

W 2011 roku, jako 17-latek, Maciej Czaczyk wygrał telewizyjny show "Must Be The Music". Rok później ukazała się jego debiutancka płyta "Maciej Czaczyk", gdzie znalazły się utwory napisane m.in. przez Roberta Jansona z grupy Varius Manx. Jednym z największych przebojów artysty była piosenka "Liście na wietrze", która trafiła na szczyty list przebojów w wielu stacjach radiowych.

Ksiądz Maciej Czaczyk znany jest z niekonwencjonalnych metod kontaktu z parafianami. Podczas pierwszej fali epidemii, spotykał się z nimi w "wirtualny" sposób, publikując filmy w serwisie YouTube.

Sonda
Czy w czasie pandemii koronawirusa kościoły powinny być zamknięte?
Szczecińscy motocykliści dla Strajku Kobiet