Odnowili, a potem zostały zburzone. Co dalej ze schodami na ulicy Szarotki?

i

Autor: Google Street View, Grzegorz Kluczyński Co dalej ze schodami łączącymi ulicę Szarotki i Montwiłła

Odnowili, a potem zostały zburzone. Co dalej ze schodami na ulicy Szarotki?

2022-06-16 4:00

W 2019 roku, dzięki zaangażowaniu radnych osiedlowych, doczekały się remontu. Schody łączące ulicę Szarotki z położoną na wzniesieniu ulicą Montwiłła, ułatwiały życie mieszkańcom. Do czasu. Gdy rozpoczęła się budowa bloku mieszkalnego, schody zostały najpierw ogrodzone płotem, a następnie zupełnie zniknęły. Zostały zburzone. Pozostała jedynie pusta przestrzeń pomiędzy nowym budynkiem i ponad stuletnią kamienicą. Losem zburzonych schodów zainteresował się szczeciński radny.

Schody, które powstały obok jednej z kamienic, były dużym ułatwieniem dla mieszkańców, którzy mogli przejść na skróty w stronę ulicy Montwiłła znajdującej się na sporym wzniesieniu. W 2019 roku, dzięki działaniom Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo doczekały się remontu. Mieszkańcy jednak nie nacieszyli się efektami zbyt długo. Dosłownie kilka miesięcy później teren u zbiegu ulicy Szarotki i Jana z Kolna stał się placem budowy. Schody zostały ogrodzone płotem, a potem zostały zburzone.

Czytaj też: Wystawa "z dreszczykiem" w centrum Szczecina. Czy to dobre miejsce na... nagrobki?

Mieszkańcy, którzy w ten sposób stracili wygodny skrót, byli oburzeni tą sytuacją. Zainwestowane w remont schodów pieniądze i ciężka praca zostały - mówiąc kolokwialnie - wyrzucone w błoto. Sprawą zainteresował się szczeciński radny Łukasz Kadłubowski, który już w marcu 2022 roku wystosował w tej sprawie oficjalne zapytanie do prezydenta miasta.

"Obecnie schody w wyniku działań związanych z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażami przy ul. Szarotki w Szczecinie zostały wyłączone z użytkowania i całkowicie zniszczone"

- czytamy w zapytaniu.

Czytaj też: Zbudowali chodnik "znikąd-donikąd"! Kuriozalna inwestycja w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

Radny zapytał również czy schody łączące ul. Szarotki z ul. Montwiłła zostaną odnowione przez inwestora, a także kiedy wskazany ciąg pieszy ponownie zostanie oddany do użytkowania mieszkańcom.

Na odpowiedź trzeba było czekać wyjątkowo długo. Dopiero po blisko trzech miesiącach odpowiedzi udzielił zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera. Czytamy w niej m.in.:

"Zgodnie z umową zawartą między Gminą Miasto Szczecin a inwestorem (...) wszystkie prace budowlane, w tym odnowienie schodów terenowych łączących ul. Szarotki z ul. Montwiłła zostaną wykonane do dnia 31.12.2023 r."

Oznacza to, że mieszkańcy odzyskają schody, a co za tym idzie - łatwe dojście do sąsiedniej ulicy, jednak muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż przyjdzie im na ten moment jeszcze trochę poczekać.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy spadłaś/spadłeś kiedyś ze schodów?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę