Dźwigozaurowa huśtawka zniknęła z placu Orła Białego

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Dźwigozaurowa huśtawka zniknęła z placu Orła Białego

Dźwigozaurowa huśtawka zniknęła z placu Orła Białego w Szczecinie. Czy i kiedy wróci?

2022-03-31 14:03

Była jedną z atrakcji festiwalu Pol'and'Rock, później wyruszyła na kilkumiesięczne turnée po Polsce. Ogromna huśtawka o kształcie szczecińskich dźwigozaurów odwiedziła m.in. Warszawę, Łódź i Rzeszów, by w końcu pojawić się w Szczecinie i stanąć na placu Orła Białego. Niestety nie zagrzała tu miejsca na długo. Instalacja zniknęła z głównego placu Starego Miasta.

Podczas festiwalu Pol'and'Rock 2021, który odbył się na lotnisku Makowce-Płoty, "dźwigozaurowa" huśtawka zrobiła prawdziwą furorę. W kolejce do niej ustawiały się gigantyczne kolejki. Następnie pojechała do Międzyzdrojów, a później odwiedziła największe miasta w Polsce, by promować województwo zachodniopomorskie. Huśtawkę można było podziwiać w Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Gdańsku i Wrocławiu. Na początku listopada instalacja pojawiła się na placu Orła Białego w Szczecinie. Niestety wskutek czyjejś nieodpowiedzialności, uległa zniszczeniu. W środę, 30 marca ostatecznie zniknęła z tego miejsca.

"Niestety nasza huśtawka dźwigozaurowa ucierpiała. Co tam się działo, że mocne metalowe elementy nie wytrzymały? Możemy tylko zgadywać"

- informuje urząd marszałkowski.

Huśtawka została zabrana do naprawy, jednak jak zapewniają urzędnicy - wróci. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy i gdzie zostanie umiejscowiona. Czy ponownie wyruszy w trasę po Polsce? A może znajdzie nowe miejsce w przestrzeni Szczecina? Najprawdopodobniej przekonamy się o tym niebawem.

Rozwiąż QUIZ: Śpiewała o nich sama NOSOWSKA! Co wiesz o szczecińskich "dźwigozaurach"?

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Gigantyczna huśtawka na dźwigozaurach wróciła do Szczecina