Zmiany w parkowaniu na szczecińskim Starym Mieście już od środy. W weekend też zapłacisz

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Zmiany w parkowaniu na szczecińskim Starym Mieście już od środy. W weekend też zapłacisz

Zmiany w parkowaniu na szczecińskim Starym Mieście już od środy. W weekend też zapłacisz

2022-04-12 11:27

W środę, 13 kwietnia zmienią się zasady parkowania na szczecińskim Starym Mieście. Za postój będzie trzeba płacić nie tylko w dni powszednie, ale także w weekendy. Zmienią się również godziny obowiązywania opłat.

Zmiany w zasadach parkowania w Strefie Zamieszkania Stare Miasto przegłosowali szczecińscy radni 22 marca 2022 r. Dotychczasowe rozwiązania, wprowadzone kilka miesięcy temu, nie odniosły oczekiwanych skutków, na co skarżyli się mieszkańcy tej części miasta, stąd konieczne było wprowadzenia korekt w obowiązujących zasadach. Za uchwałą zagłosowało 18 radnych, przeciw było 5 radnych, od głosu wstrzymało się 6 radnych, a 2 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Czytaj też: Przejście dla biegaczy w centrum Szczecina. Tu nigdy nie zdążysz na zielonym! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od środy, 13 kwietnia, zmienią się godziny poboru opłat za postój w Strefie Zamieszkania Stare Miasto. Parkowanie będzie tam płatne od godz. 8:00 do 22:00, przez wszystkie dni tygodnia, a nie jak dotychczas – od 8:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Do obszaru abonamentowego Strefy Zamieszkania Stare Miasto dołączone zostaną trzy ulice znajdujące się w granicach Strefy Płatnego Parkowania: Panieńska, Księcia Mściwoja II oraz fragment ulicy Kuśnierskiej pomiędzy Grodzką i Panieńską.

Mieszkańcy obszaru abonamentowego SZSM są uprawnieni do zakupu Karty Stare Miasto, która daje prawo do parkowania w całej Strefie Zamieszkania Stare Miasto. Jej koszt to 180 zł za 6 miesięcy i 360 zł za rok.

Czytaj też: Szaleńczy pościg na ulicach Gryfina. Audi wylądowało w rowie

Sonda
Czy płatne parkowanie na Podzamczu to dobry pomysł?
Opłaty za parkowanie odniosły skutek. Na szczecińskim Podzamczu zrobiło się luźniej