Szaleńczy pościg na ulicach Gryfina. Audi wylądowało w rowie

i

Autor: mat. policji Szaleńczy pościg na ulicach Gryfina. Audi wylądowało w rowie

Szaleńczy pościg na ulicach Gryfina. Audi wylądowało w rowie

2022-04-11 21:05

Na widok policji nacisnął pedał gazu i rzucił się do ucieczki. Kierowca osobowego audi miał bowiem uzasadnione powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Nie miał jednak wystarczających umiejętności, by przed nimi uciec. Brawurowy pościg ulicami miasta zakończył się w przydrożnym rowie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 kwietnia, w godzinach porannych. Podczas patrolu, około godz. 8:10, na ul. Kołłątaja w Gryfinie, policjanci zwrócili uwagę na samochód marki Audi, którego kierujący na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Gdy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, kierowca gwałtownie przyspieszył i rzucił się do ucieczki.

Policjanci niezwłocznie podjęli pościg i powiadomili o tym dyżurnego gryfińskiej komendy, który natychmiast skierował dodatkowe patrole w celu zatrzymania pojazdu. Pościg prowadzony był ulicami Orląt Lwowskich, Pomorską, Grunwaldzką oraz Szczecińską. W pobliżu skrzyżowania ulic Szczecińskiej i Flisaczej, w wyniku nadmiernej prędkości, kierujący Audi chcąc kontynuować jazdę w kierunku Żabnicy, stracił panowanie nad pojazdem, po czym jego szaleńcza jazda zakończyła się w przydrożnym rowie.

Czytaj też: Zaginął starszy mężczyzna z Nowego Czarnowa. Widzieliście pana Wiesława?

Kierującym okazał się 44-letni mężczyzna. W trakcie dalszych czynności okazało się, że miał on powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa. Nie posiadał on bowiem uprawnień do kierowania pojazdami i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo ujawniono przy nim amfetaminę o wadze 4 gramów.

44-latka czekają teraz poważne problemy. Za swoje zachowanie będzie się tłumaczył przed sądem.

Czytaj też: Miał podrzucić materiał pirotechniczny w przedszkolu. Szuka go szczecińska policja

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!