LGBT, tęcza, równość, zdjęcie poglądowe

i

Autor: pontinsu / CC0 / pixabay.com

Zbadają poziom tolerancji w polskich szkołach. Ruszył Ranking Szkół przyjaznych LGBTQ+ 2021

2021-04-12 18:13

To będzie jedyny w swoim rodzaju test na poziom tolerancji w polskich placówkach oświatowych. Od 11 kwietnia można zagłosować w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ 2021. Uczniowie szkół średnich mogą w nim ocenić swoje szkoły pod względem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+. Wyniki badania zostaną przedstawione w postaci interaktywnej Mapy Równości.

Ranking ma przede wszystkim na celu pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły ponadpodstawowej, w której nie będą dyskryminowani ze względu na swoją orientację seksualną, tożsamość płciową, światopogląd czy wyznanie, a co za tym idzie - będą mogli czuć się bezpiecznie. W efekcie powstanie ogólnopolskie zestawienie placówek otwartych na różnorodność. Wyniki rankingu zostaną przedstawione w formie interaktywnej Mapy Równości.

"Nasza strona internetowa daje możliwość oceny każdej szkoły w kraju pod kątem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+. Udział może wziąć każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, orientacji psychoseksualnej czy wyznania. Dzięki Waszym odpowiedziom młodsi kandydaci i kandydatki do szkół średnich będą mogli wybrać bezpieczną szkołę dla siebie!"

- informują organizatorzy Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+.

Zobacz też: Szczecińska "Fryga" była symbolem LGBT? Niecodzienne "teorie" byłego prezydenta miasta

Głosowanie odbywa się na stronie maparownosci.pl. Aby wziąć udział w badaniu, należy kliknąć na wybraną przez siebie placówkę. Wówczas wyświetli się ankieta do wypełnienia, na podstawie której zostaną wystawione placówkom oceny.

"Pytania nie są obowiązkowe, ale zależy nam na pełnych odpowiedziach, ponieważ tylko takie jesteśmy w stanie dokładnie przeanalizować. Szkoły średnie otrzymują oceny – takie jak w systemie edukacji – od jedynki do piątki"

- informują organizatorzy.

Oceny poszczególnych szkół można dokonać do 23 maja.

Wyniki Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ 2021 zostaną opublikowane w czerwcu. Najlepsze 10 szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości.

Zobacz też: Za nami drugi Marsz Równości. Kolorowy tłum przeszedł ulicami Szczecina [ZDJĘCIA]

„LGBT to ludzie”. Protest przeciwko słowom abp. Marka Jędraszewskiego
Nasi Partnerzy polecają