Papież Fraciszek

i

Autor: Annett_Klingner / CC0 / pixabay.com

Szczeciński radny oburzony słowami papieża. Ma dla niego "dobrą radę". "Naprzód Franciszku"

2020-10-23 12:17

Szczecińskiego radnego PiS najwyraźniej bardzo oburzyły słowa papieża Franciszka. Dariusz Matecki postanowił więc dać upust swoim emocjom na Twitterze.

Radny jest dobrze znany ze swoich skrajnie prawicowych poglądów - nie tylko w Szczecinie, ale w całym kraju. Rok temu zasłynął akcją "odkażania" placu Solidarności w Szczecinie przy okazji Marszu Równości. Natomiast kilka tygodni temu znalazł oryginalny sposób na pozbycie się dzików z miasta. Mianowicie poradził, by "najlepiej je zjeść".

Kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, że papież Franciszek wystąpił w obronie osób homoseksualnych. W filmie dokumentalnym, zapytany o rolę katolików LGBT w Kościele, odpowiedział, że homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny i zasługują oni na prawną ochronę dla swoich związków.

Ta wypowiedź wywołała lawinę komentarzy. Do dyskusji dołączył również radny Matecki, który doradził Franciszkowi... rezygnację z urzędu.

"Skoro można dobrowolnie zrzec się urzędu Papieża to dziś wielu katolików kibicuje. Naprzód Franciszku" - napisał na Twitterze radny PiS.

Wypowiedź spotkała się z licznymi odpowiedziami ze strony internautów - zarówno w pozytywnym jak i negatywnym kontekście:

  • "Osoby, które nie szanują bliźniego (mówienie, że LGBT to nie ludzie) to katolicy tylko z nazwy.
  • "'Osoby homoseksualne są dziećmi Boga i mają pełne prawo do stworzenia rodziny oraz nikt nie powinien czuć się z tego powodu wykluczonym' - to serio takie straszne słowa?"
  • "Tego chcą nie katolicy tylko naziści spod znaku 'Gott mit uns'"
  • "Szatan się w ornat przebrał"
  • "To nie jest papież"

- czytamy na Twitterze.

Czy papież Franciszek powinien skorzystać z "dobrej rady" szczecińskiego radnego?

Sonda
Czy zgadzasz się ze słowami papieża Franciszka dotyczącymi osób LGBT?
Przypiął się kajdankami do kierownicy i wjechał do Odry. Wypadek w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany