Za nami drugi Marsz Równości. Kolorowy tłum przeszedł ulicami Szczecina [ZDJĘCIA]

2019-09-14 17:15

Kilka tysięcy osób przeszło w sobotę ulicami Szczecina w ramach Marszu Równości. Wydarzenie pod hasłem "Jestem kim jestem, kocham tak samo" odbyło się już po raz drugi.

O godzinie 14:00 kolorowy korowód wyruszył z placu Żołnierza Polskiego i przeszedł m.in. przez plac Rodła, plac Grunwaldzki, al. Jana Pawła II, al. Wojska Polskiego i ul. Piłsudskiego na plac Adama Mickiewicza, gdzie odbył się finał marszu. W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy osób, zdaniem organizatorów frekwencja była ponad dwukrotnie wyższa niż przed rokiem, gdy w pierwszym Marszu Równości wzięło udział 3 tysiące osób - zarówno mieszkańcy Szczecina jak i liczni goście z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy, m.in. z Niemiec.

Wbrew obawom po niedawnych incydentach m.in. w Białymstoku, Marsz Równości w Szczecinie przebiegł bez zakłóceń. Obyło się bez incydentów. Jedynie przed rozpoczęciem marszu, na placu Solidarności odbyła się manifestacja przeciwników LGBT i happening, podczas którego uczestnicy zmyli z powierzchni placu tęczową flagę namalowaną kredą. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.