Zakaz kontaktu z wodami Odry przedłużony do odwołania! Wojewoda wprowadził wyjątki

i

Autor: Mateusz War./CC BY-SA 3.0/wikipedia Na Zalewie Szczecińskim (na zdjęciu) nie będzie dłużej obowiązywał zakaz kontaktu z wodami Odry.

Zatruta Odra

Zakaz kontaktu z wodami Odry przedłużony do odwołania! Wojewoda wprowadził wyjątki

2022-08-25 19:31

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przedłużył do odwołania zakaz kontaktu z wodami Odry. Równocześnie zostały jednak wprowadzone wyjątki. Zakaz nie będzie obowiązywał na Zalewie Szczecińskim i Roztoce Odrzańskiej. - Woda z południa niosąca śnięcie ryb, niosąca snące ryby, nie dotarła do Zalewu Szczecińskiego - stwierdził wojewoda.

Zakaz kontaktu z wodami Odry przedłużony, ale z wyjątkami. Nie będzie obowiązywał na Zalewie Szczecińskim

W czwartek, 25 sierpnia wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki podjął kolejną już decyzję o przedłużeniu zakazu korzystania z wód Odry. Tym razem ma ona charakter bezterminowy, co oznacza, że obowiązuje do odwołania. Wojewoda przewidział jednak wyjątki. Zakaz kontaktu z wodami Odry nie będzie obowiązywał na terenie Zalewu Szczecińskiego oraz Roztoki Odrzańskiej. Wobec takiej decyzji, w tych miejscach zakaz zostanie zniesiony o północy z czwartku na piątek (25/26 sierpnia).

Jak podaje PAP, decyzja wojewody jest ważna na obszarze rozciągniętym od granicy województwa zachodniopomorskiego na południu do północnej granicy wyspy Wielki Karw na Odrze Zachodniej. Na Zalewie Szczecińskim i Roztoce Odrzańskiej nie zostały zaobserwowane parametry chemiczne wody, które obserwowane były w wodzie napływającej z południa - wysoka zawartość tlenu, wysokie pH, wysoka przewodność, duża ilość soli.

PRZECZYTAJ: Korupcja w urzędzie w Nowogardzie? Wiceburmistrz zatrzymany za żądanie seksu!

Postęp prac na przekopie Mierzei Wiślanej

- Zakaz, który obowiązuje do dziś do północy, na terenie województwa zachodniopomorskiego zostanie przedłużony do odwołania, natomiast zakaz nie będzie od północy obowiązywać na Zalewie Szczecińskim i na Roztoce Odrzańskiej. Woda z południa niosąca śnięcie ryb, niosąca snące ryby, nie dotarła do Zalewu Szczecińskiego - powiedział podczas czwartkowej (25 sierpnia) konferencji prasowej Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Sonda
Starasz się dbać o środowisko?
Nasi Partnerzy polecają